کد خبر: 111920 A

سریرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز:

مدیریت به موقع حوادثمهم ترین روش مقابله با بحران است.

ایلنا: سریرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به نقش نیروی انسانی در پدافند غیر عامل و آمادگی مردم در زمان وقوع بحران‌ها تصریح کرد: در این راستا نقش نیروی انسانی به عنوان نرم افزاز مقدم بر سخت افزار خواهد بود.

به گزارش ایلنا در کرج، مجید سریزدی با بیان این مطلب در دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان افزود: بسیاری از مشکلات امروز به دلیل عدم ارائه راهکارهای درست نسبت به حوادثگذشته به وجود آمده است که باید در برنامه ریزی مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری البرز مدیریت به موقع حوادثرا مهم‌ترین روش مقابله با بحران عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی و مدیریت به موقع مهم‌ترین روش مقابله با بحران در زمان وقوع حوادثطبیعی است.

سریزدی خاطرنشان کرد: با فرهنگ سازی، هماهنگی و آموزش‌های لازم به عموم شهروندان باید آمادگی‌های لازم را در. زمان بروز حوادثطبیعی مثل سیل و زلزله داشته باشیم تا بتوانیم به درستی بحران را مدیریت کنیم.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از بحران‌ها می‌توان با نهادینه کردن فرهنگ آموزش در میان شهروندان از بسیاری از خطرات جلوگیری کرد. بنابراین از پتانسیلی که در این خصوص وجود دارد باید به نحو مطلوب در بلایای و حوادثطبیعی بهره جست.

سریزدی برگزاری گارگاه‌ها و همایش‌های توجیهی و آموزشی برای مسئولین ذی ربط و اطلاع رسانی در میان مردم را از ضروریات جامعه امروز دانست و تصریح کرد: در این راستا می‌توان از ظرفیت‌هایی که در مساجد، دبیرستان‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج وجود دارد استفاده کرد.

سریرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز نقش آموزش در اثربخشی مدیریت بحران را بی‌بدیل دانست وعنوان کرد: بی‌شک نیروی انسانی متخصص اصلیترین نقش را در این مراحل برعهده خواهند داشت که این تخصص جز از طریق آموزش و اهتمام به استقرار فرایند آموزش آحاد جامعه به خصوص در مدارس میسر نخواهد بود.

وی در ادامه گفت: یکی از اهداف دولت تدبیر و امید در خصوص مدیریت بحران این است که با اتکا به داشته‌های موجود از همه آحاد جامعه برای مدیریت و آموزش بلایای طبیعی استفاده نماید.

مجید سریزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر