کد خبر: 115969 A

این دوره از مسابقات در سی و یک رشته مهارتی در محل سایت های آماده سازی شده در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی وحرفه‌ای، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز، مرکز شماه یک البرز و مرکز نه دی البرز برگزار می‌شود.

ایلنا: چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت به میزبانی البرز با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان فنی حرفه‌ای کشور، سرپرستی معاونت سیاسی و احتماعی استانداری البرز، نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی و کار‌شناسان و شرکت کنندگان این دوره از مسابقات برگزار شد.

به گزارش ایلنا در کرج، این دوره از مسابقات در سی و یک رشته مهارتی در محل سایت های آماده سازی شده در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی وحرفه‌ای، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز، مرکز شماه یک البرز و مرکز نه دی البرز برگزار می‌شود.

معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور و رئیس ستاد اجرایی چهاردهمین مسابقات ملی مهارت با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات از جمله ایجاد بستر مناسب جهت رقابت سالم بین مهارت آموختگان، اعتلای ارزش کار در جوانان و جامعه، ایجاد فرصت و امکان تبادل اطلاعات فنی وحرفه‌ای بین جوانان، ایجاد فرصت مناسب جهت شکوفایی و کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان، فراهم نمودن شرایط شرکت حرفه آموختگان در صحنه رقابت های بین المللی و آشنایی با تکنولوژی‌های پیشرفته و… اظهار داشت: تاریخ برگزاری این مسابقات از پنجم تا هشتم آبان ماه سال جاری است.

مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت در سی و یک رشته مهارتی به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که ۱۸ رشته شامل فناوری اطلاعات(راهکارهای نرم افزار برای تجارت)، آجر چینی، کاشیکاری دیوار و کف، الکترونیک، مکاترونیک، لوله کشی و گرمایشی، کابینت سازی، طراحی وب، طراحی مهندسی مکانیک و تاسیسات الکتریکی در محل مرکز و پنج رشته شامل ساخت و تولید تیمی، جواهرسازی، جوشکاری، آشپزی، قنادی در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز و پنج رشته شامل طراحی فضای سبز، کنترل صنعتی، اتصالات چوبی، تراش CNC و فرز CNC در محل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک کرج و سه رشته مهارتی شامل فناوری خودرو، صافکاری خودرو و نقاشی خودرو در مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه‌ای نه دی کرج برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۵۷۵ نفر رقابت کننده از سراسر کشور بیان داشت: کمترین تعداد شرکت کننده مربوط به استان بوشهر و بیشترین تعداد شرکت کننده مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی و اصفهان است.

معاون پژوهش سازمان و رئیس اجرایی مسابقات از ویژگی‌های این دوره مسابقات را برپایی نمایشگاه دستاوردهای فنی و حرفه‌ای، گذر مهارت، برنامه ریزی جهت بازدید گروه‌های دانشجویی و دانش آموزی و گروه‌های تخصصی، آموزشی و صاحبان صنایع و همچنین حضور مدیران ستادی و استانی به عنوان ناظر اجرایی در هر رشته نام برد.

گفتنی است زمان بازدید عموم از سایت مسابقات و نمایشگاه از روز یکشنبه پنجم آبان ماه تا چهارشنبه هشتم آبان ماه سال جاری هر روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ عصر است.

استان البرز تجارت خودرو فضای سبز فناوری فناوری اطلاعات فنی و حرفه ای مجلس شورای اسلامی مکانیک وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر