کد خبر: 121348 A

رئیس سازمان بهزیستی کشور:

دیپلماسی سازمان بهزیستی از نوع مردمی است / بخش خصوصی در حوزه بهزیستی ورود پیدا کنند.

ایلنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور این مرکز را نهاد اجتماعی محور دانست که استراتژی آن مبتنی بر دیپلماسی مردمی است.

به گزارش ایلنا در کرج، همایون هاشمی در مراسم معارفه مدیرکل جدید بهزیستی استان البرز گفت: یکی از شاخصه‌های سازمان بهزیستی آن است که مرکز مردمی به شمار می‌رود؛ از یک سو گام در سیاست گذاری‌ها گذاشته و از سوی دیگر پا به عرصه خدمتگزاری نهاده و وارد میدان می‌شود.

وی افزود: کار در بهزیستی به مثابه حرکت در جاده‌ای از مشکلات همراه با شادکامی‌ها و سختی‌هاست.

هاشمی با بیان اینکه ادبیات فعالیت بهزیستی متفاوت از سایر سازمان‌ها است، یادآور شد: دیپلماسی سازمان بهزیستی از نوع مردمی است و جنس کار در این مرکز داشتن این روحیه را می‌طلبد چرا که مددکاری با ادبیات روابط انسان‌ها سر و کار دارد و می‌طلبد افرادی که در این حوزه ورود پیدا می‌کنند روحیه جهادی داشته باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه به آماری از ستادهای پذیرش در مددجویان کشور اشاره کرد و گفت: علاوه بر ۳ میلیون و ۶۰۰ مددجوی ثابت بهزیستی روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ مراجعه کننده نیز به ستادهای پذیرش در سراسر کشور مراجعه دارند و این آمار حاکی از تلاش‌های شبانه روزی مددکاران بهزیستی دارد.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه شرکت‌های اقتصادی و اقتصاد دانان، بهزیستی را آنگونه که باید نشناخته‌اند، عنوان کرد: ورود شرکت‌های اقتصادی و دستگاه‌هایی که تا به حال وارد این میدان نشده‌اند موجب چابک سازی فعالیت‌های این سازمان خواهد شد.

وی به کارگیری تمامی ظرفیت‌ها در این استان را در کنار یکدیگر همانند پازلی سبب ساز توسعه البرز دانست.

همایون هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر