کد خبر: 126168 A

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز:

ماهیت اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی ترسیم چشم اندازی کلان در حوزه آسیب های اجتماعی است و رسیدگی به مشکلات موردی در حوزه اجتماعی را باید به دستگاه های متولی امر سپرد.

ایلنا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز تصریح کرد: ماهیت اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی ترسیم چشم اندازی کلان در حوزه آسیب های اجتماعی است و رسیدگی به مشکلات موردی در حوزه اجتماعی را باید به دستگاه های متولی امر سپرد.

به گزارش ایلنا در کرج، حمیدرضا عسگری مورودی با بیان این مطلب به تببین جایگاه و مسئولیت سازمانی این اداره کل در حوزه اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: استانداری به عنوان جایگاه حاکمیتی نقش هدایتی و نظارتی را عهده دار است و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی نیز به صورت استراتژیک برنامه هایی بلند مدت را در حوزه های گوناگون ترسیم می کند و با این رویکرد و نگاه نباید دستخوش روزمرگی ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تا پیش از این فعالیت های این اداره کل مشابه عملکرد کمیته امداد بوده است و خدمات موردی مراجعان رفع و رجوع می شده است، افزود: در طول ماه های اخیر تمامی سعی بر آن بوده تا از این روند خارج شویم و در مسیر ماهیت ذاتی فرهنگی و اجتماعی در بخش مختلف فرهنگی و اجتماعی گام برداریم.

عسگری مورودی در ادامه دامنه فعالیت های اجتماعی را با ارائه چشم اندازی بلند مدت در حوزه رفع آسیب های اجتماعی قابل ترسیم دانست و ادامه داد: رسیدگی به مسائل و مشکلات موردی افراد آسیب دیده در حوزه اجتماعی این اداره کل را از ماهیت اصلی خود دور می سازد، اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی باید چشم اندازهایی کلان را در این حوزه ترسیم سازد و بر اساس این استراتژی حرکت کند.

وی افزود: خدمت رسانی در حوزه آسیب های اجتماعی را نیز باید به دستگاه های متولی امر سپرد و جنبه نظارتی آن نیز از سوی معاونت سیاسی امنیتی مورد رصد قرار گیرد.

حمیدرضا عسگری مورودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر