کد خبر: 128157 A

معاون برنامه ریزی استانداری البرز:

وجود برندهای صنعتی متعدد، کارخانجات تولیدی، محصولات کشاورزی و… هر یک در این استان به تنهایی زمینه‌ای برای برگزاری نمایشگاه‌های متعدد است.

ایلنا: معاون برنامه ریزی استانداری البرز برگزاری نمایشگاه‌های صنعتی را فرصتی برای معرفی پتانسیل‌های صنعتی این استان و توسعه جذب سرمایه دانست.

به گزارش ایلنا در کرج، مهرداد مظفری با بیان این مطلب گفت: بهره‌گیری مناسب از فن دیپلماسی برای افزایش فرصت‌ها در زمینه جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی یکی از روش‌هایی است که کشورهای در حال توسعه جهت گسترش فعالیت‌های اقتصادی، گردشگری و… از آن ‌‌نهایت بهره وری را دارند.

مظفری یادآور شد: تحلیلگران روابط بین‌الملل نیز معتقدند که دیپلماسی اقتصادی پیوندی تنگاتنگ با توسعه اقتصادی دارد.

وی افزود: طراحی مناسب و استفاده مطلوب از فنون دیپلماسی اقتصادی و کسب شناخت تجارب سایر کشور‌ها می‌تواند نقش مهم و سازنده‌ای در این زمینه داشته باشد.

معاون برنامه ریزی استانداری البرز تأکید کرد: برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های صنعتی یکی از این فنون و بستر‌ها برای سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه‌ای استان است و باید امکانات را برای برگزاری نمایشگاه‌های حوزه صنعت در استان فراهم ساخت.

مظفری افزود: در این نمایشگاه‌ها سرمایه گذاران چهره به چهره با یکدیگر ارتباط گرفته و زمینه تعاملات بیشتر آنان فراهم شده و منتهی به انعقاد قردادهای کاری در حوزه توسعه استان می‌شود.

معاون برنامه ریزی استانداری البرز در ادامه با اشاره بر استقرار صنایع به نام کشوری در استان البرز، گفت: وجود برندهای صنعتی متعدد، کارخانجات تولیدی، محصولات کشاورزی و… هر یک در این استان به تنهایی زمینه‌ای برای برگزاری نمایشگاه‌های متعدد است.

وی افزود: با احصاء و جمع بندی ظرفیت‌ها در تمامی حوزه‌ها می‌توان از بستر نمایشگاه‌های استانی این پتانسیل‌ها را معرفی کرده و بازار فروش را با جذب سرمایه گذاران پیدا کرد.

استان البرز مهرداد مظفری برگزاری نمایشگاه‌های صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر