کد خبر: 128338 A

به همت جهاد دانشگاهی البرز و شهرداری تهران:

آیین گشایش طرح توسعه تعاونی‌ها و کسب وکارهای محلی در تهران برگزار شد. / شرکت کنندگان در این دوره‌های آموزشی از آموزش کارآفرینی و خلاقیت، بازار و بازار شناسی، بازاریابی، مدیریت مالی تعاونی، قوانین و مقررات تشکیلات و ساختار تعاونی بهره‌مند خواهند شد.

ایلنا: به همت جهاد دانشگاهی واحد البرز(شعبه خوارزمی) و با همکاری شهرداری تهران مراسم افتتاحیه توسعه تعاونی‌ها و کسب و کار محلی ویژهٔ شهروندان استان تهران، با حضور مسوولین شهرداری تهران و جهاد دانشگاهی در سالن همایش جهان دیدگان خاقانی در تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا در کرج، ابوالحسن قاسم‌پور، مدیر سازمان همیاری اشتغال جهاد دانشگاهی واحد البرز در مراسم گشایش توسعه تعاونی‌ها و کسب و کارهای محلی که با حضور شهروندان تهرانی و گروهی از خانواده‌های زندانیان که علاقه‌مند به ایجاد کسب وکارهای محلی و تشکیل تعاونی هستند، برگزار شد، گفت: افراد علاقه‌مند به ایجاد کسب و کار و تشکیل تعاونی می‌توانند با گذراندن دوره‌های آموزشی که توسط جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد، توانمندی‌ها و دانش خود را برای موفقیت در ایجاد کسب و کار جدید، ارتقاء دهند؛ چراکه دانش مدیریت و مهارت کسب و کار، بقاء و ماندگاری کسب و کار را تضمین خواهد کرد.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره‌های آموزشی از آموزش کارآفرینی و خلاقیت، بازار و بازار‌شناسی، بازاریابی، مدیریت مالی تعاونی، قوانین و مقررات تشکیلات و ساختار تعاونی بهره‌مند خواهند شد.

قاسم‌پور تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند از مشاوران کسب و کار به عنوان راهنما و هدایت گر در ایجاد کسب و کار استفاده کنند، که این مشاوران علاوه بر آموزش، اعضای تعاونی را همیاری خواهند نمود.

وی خاطر نشان کرد: افراد بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی و تعیین نوع کسب و کار خود، گروه‌هایی را به صورت رسمی برای ثبت شرکت تعاونی تشکیل می‌دهند، که این شرکت‌ها مورد حمایت سازمان خدمات و رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران قرار می‌گیرد.

این مسوول اظهار کرد: استقرار اولیه تعاونی‌ها و جایگاه مشورتی آن در دو حیطه آموزش و مشاوره در جهاد دانشگاهی خواهد بود و بعد از تشکیل تعاونی، شهرداری تهران نیز با در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات لازم این تعاونی‌ها را حمایت خواهد کرد.

وی در پایان گفت: از نگاه مدیریت شهری قدردان نگاه شهردار و مدیریت سازمان ثبت راه اندازی‌های کسب و کار کوچک و تعاونی هستیم که شرایط توسعه کسب و کار و ایجاد کسب و کار محلی را برای علاقه‌مندان فراهم نمودند.

گفتنی است در این مراسم، شرکت کنندگان با اصول اولیه تشکیل تعاونی، ضرورت تشکیل تعاونی، اصول اولیه شرکت در کار گروهی و تعاونی آشنا شدند و در ‌‌نهایت علاقه‌مندان برای شرکت در دوره‌های آموزشی کارآفرینی و تشکیل تعاونی ثبت نام کردند.

شهرداری تهران جهاد دانشگاهی البرز طرح توسعه تعاونی‌ها و کسب وکارهای محلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر