کد خبر: 128469 A

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز خبرداد:

برای بومی سازی علم در جهت تولید مهارت های مورد نیاز کشور باید به صورت ریشه ای عمل کرد / هدف از اجرای نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی معرفی توانایی‌ها و دستاوردهای مراکز علمی کاربردی استان البرز است.

ایلنا: همزمان با هفته پژوهش نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی با هدف معرفی توانایی‌ها و دستاوردهای مراکز علمی کاربردی در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا در کرج، محمد باقر حسینی، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که به منظور تشریح برگزاری دومین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در نظام آموزش علمی کاربردی برگزار شده بود، گفت: برای بومی سازی علم در جهت تولید مهارت‌های مورد نیاز کشور باید به صورت ریشه‌ای عمل کرد.

وی با بیان اینکه باید تحول بنیادین در علم و دانش وجود داشته باشد در غیر این صورت به بیراهه خواهیم رفت، تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علمی کاربردی به جهت ماهیت خود با واقعیت‌های موجود در جامعه مواجه است و هر شغل و مهارت را یک دانشگاه تلقی می‌کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز توجه ویژه به هفته پژوهش و تاکید بر اجرای برنامه‌های مفید و برپایی نمایشگاه‌ها را مهم‌ترین دلایل برون رفت از شرایط تحمیل شده به استان البرز عنوان کرد و گفت: استان البرز از قابلیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه صنعت و دانشگاه برخوردار است و اهالی علم و رسانه باید با همکاری یکدیگر در بهبود شرایط استان تلاش کنند.

حسینی با بیان اینکه هیچ علمی منهای جهان بینی تولید نمی‌شود، اعلام کرد: دانشگاه باید با محیط بیرون ارتباط تنگاتنگ و منطقی داشته باشد اما متاسفانه این ارتباط در کشور ما وجود ندارد و اگر به این نکته توجه شود می‌توان زخم کهنه این حوزه را التیام بخشید.

در ادامه سرپرست مرکز علمی کاربردی شعبه جهاد دانشگاهی کرج در خصوص نحوهٔ اجرای این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه از شنبه ۲۳ لغایت ۲۷ آذرماه در تالار شهیدان‌نژاد فلاح برگزار می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه به همت مرکز جامع علمی کاربردی واحد استان البرز و با همکاری مراکز علمی کاربردی استان برنامه ریزی شده است.

آبین خاطر نشان کرد: هدف از اجرای نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی معرفی توانایی‌ها و دستاوردهای مراکز علمی کاربردی استان البرز است و در واقع این نمایشگاه نمایش علم و اشتغال است؛ چراکه این مراکز دانشجویان را مطابق با نیاز جامعه پرورش می‌دهند و با ارائه اختراعات خود زمینه اشتغال و کارآفرینی را مهیا می‌نمایند.

وی گفت: این نمایشگاه از چهار بخش صنعت، علوم اجتماعی، کشاورزی و فرهنگ و هنر تشکیل شده است.

آبین تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های تخصصی کارآفرینی، بازاریابی و تبلیغات در حوزهٔ هنر، معرفی غرفه بر‌تر، پژوهشگر بر‌تر از دیگر برنامه‌های جانبی در این نمایشگاه است.

محمد تقوی نیا، مسوول امور پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نیز در این نشست خبری گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاه کارآفرین است و با هدف تعامل هرچه بیشتر مراکز علمی کاربردی با نهادهای موثر در امر کارآفرینی و اشتغال دومین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی را برگزار می‌کند.

وی‌افزود: معرفی کارآفرینان و مولدان کسب و کار، معرفی رشته‌ها و مشاغل قابل احراز دانشگاه جامع علمی کاربری، ایجاد اشتغال و کارآفرینی، پیوند وثیق بین صنعت و دانشگاه، زمینه سازی موثر برای توسعه اشتغال‌زایی و کارآفرینی، شناسایی فرصتهای شغلی در استان و آشکارسازی نیازهای دانش آموخته گان از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.

تقوی نیا یادآور شد: سازمانهای دولتی از جمله مراکز علمی کاربردی به عنوان بازوی فکر و توسعه کارآفرینی و اشتغال باید کارآفرین‌ها را حمایت کرده و در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

وی اظهار کرد: در این نمایشگاه ۱۲ غرفه در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ عصر شنبه ۲۳ لغایت چهارشنبه ۲۷ آذرماه می‌توانند از این نمایشگاه بازدید نمایند.

دبیر اجرایی این نمایشگاه در پایان گفت: گروه پژوهشی زرماکارون، گروه صنعتی مرکزآموزش عالی امام خمینی، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرج، مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج، مجتمع تحقیقاتی تولیدی ایران فریمکو، جمعیت هلال احمر، مرکز آموزش قند کرج، مرکز علمی کاربردی شرکت عالی فرد، مرکز علمی کاربردی خانه کارگر و مرکز علمی کاربردی شورای اسلامی کرج از مراکزی است که در نمایشگاه حضور به عمل می‌آورند.

دومین نمایشگاه اشتغال و توسعه کار آفرینی استان البرز محمد باقر حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر