کد خبر: 129062 A

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز:

پارک علم و فناوری البرز حلقه اتصال و توسعه علم و صنعت باشد. / استقرار این پارک در مجاورت قطب‌های دانشگاهی، صنعتی و اقتصادی مناسب‌ترین مکان برای تحقق اهداف توسعه محوری در استان است.

ایلنا: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز بر ضرورت فعال شدن پارک علم و فناوری استان به منظور دستیابی به توسعه پایدار تأکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، شاهپور رستم‌زاده هم زمان با آغاز هفته پژوهش در کشور به ترسیم دامنه تحقیقات علمی و پژوهشی در دستیابی به توسعه پایدار پرداخت و اظهار داشت: پژوهش گذرگاهی برای دستیابی به فناوری، توسعه، پیشرفت و افزایش توان تولید در کشور و به عنوان مهم‌ترین شاخص در توسعه پایدار مورد توجه است.

وی تدوین سیاست‌های پژوهشی و فناوری در برنامه پنجم توسعه را شاهراه اصلی برای رسیدن به توسعه پایدار در این استان دانست و تصریح کرد: این ظرف و بستری که در چشم انداز توسعه محوری و در سرفصل علم و فناوری دیده شده است فرصتی است که با فعال شدن کارگروه‌های تخصصی به منظور بررسی طرح‌های علمی می‌توان از آن برای توسعه استان البرز در حوزه‌های تحقیقاتی و پژوهشی بهره‌مند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز در ادامه با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه در فصل دوم از حمایت‌های علم و فناوری نیز گفت: حمایت‌های مالی از پایان نامه و تحقیقات دانشجویی در راستای ارتقاء بهره وری و حل مشکلات کشور و همچنین تأمین و پرداخت بخشی از هزینه ثبت اختراعات، تولید دانش فنی با حمایت مالی از تولیدکنندگان برای خرید دانش فنی و امتیاز اختراعات تنها بخشی از حمایت‌های پژوهشگران و محققان علمی به شمار می‌رود که باید مورد توجه داشت.

وی در ادامه با اشاره به استقرار مراکز تحقیقاتی، علمی و صنعتی کشور در استان البرز، فعالیت پارک علم و فناوری این استان را نیازمند شتاب گیری بیشتری دانست و ضمن یادآور شدن وظایف این مرکز تصریح کرد: پارک علم و فناری البرز باید از طریق فراهم آوردن تأسیسات زیربنایی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های پژوهشی به صورت متمرکز حمایت‌های همه جانبه‌ای از پژوهشگران و شرکت‌های دانش بنیان داشته باشد.

رستم‌زاده استقرار این پارک در مجاورت قطب‌های دانشگاهی، صنعتی و اقتصادی را مناسب‌ترین مکان برای تحقق اهداف توسعه محوری در استان دانست و افزود: فعال شدن این پارک در مجاورت مراکز صنعتی و اقتصادی جنبه کاربردی و تجاری سازی به فعالیت‌های محققان خواهد داد و با اتصال حلقه مفقوده علم و صنعت زمینه ساز توسعه پایدار در استان البرز خواهد بود.

وی ارج نهادن به مقام شامخ پژوهشگران و تجلیل از پژوهشگران بر‌تر، شناسایی مشکلات و چالش‌های فرا رو در حوزه پژوهش و فناوری را نیز ضروری دانست.

شاهپوررستم زاده هفته پژوهش پارک علم و فناوری استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر