کد خبر: 129119 A

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

بازنگری جایگاه قانونی تعاونی‌ها در طرح قانون جامع منابع طبیعی کشور ضروری است.

ایلنا: رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم آغاز به کار کارگاه آموزشی تعاونی‌های منابع طبیعی سراسر کشور در کرج گفت: مشارکت مردمی حلقه مفقوده در حوزه جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است.

به گزارش ایلنا در کرج، خدا کرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم آغاز به کار کارگاه آموزشی تعاونی‌های سراسر کشور در مرکز آموزش منابع طبیعی جوانشیر کرج گفت: متاسفانه فرهنگ تعاونی نتوانسته در منابع طبیعی رشد چشمگیری داشته باشد.

وی تعاونی‌ها را از نظر ماهیت و ساختار غیر دولتی و مستقل دانست که می‌توانند کارآمدی و کارآفرینی ایجاد نمایند و نباید هیچ وابستگی به دولت داشته باشند.

ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه تعاونی‌های منابع طبیعی باید بتوانند کارهای اقتصادی را در چهار چوب اساسنامه‌های حوزه فعالیت خود انجام دهند، تاکید کرد: تشکل سازی تعاونی‌ها می‌تواند آن‌ها را از وضعیت نامناسب فعلی‌‌ رها کند.

خداکرم جلالی اظهار داشت: امروزه در دنیا، تعاونی‌ها یکی از راهکارهای مناسب برای افزایش مشارکت مردمی در عرصه‌های مختلف است.

وی در ادامه خواستار شکل گیری اتحادیه‌های استانی و ملی شد تا پس از طی این فرایند نمایندگان آن‌ها بتوانند بصورت جدی تری در مجامع تصمیم گیری اظهار نظر نمایند.

جلالی در ادامه بحثتعاون را مورد تاکید آموزه‌های دینی دانست و افزود: بازنگری جایگاه قانونی تعاونی‌ها در طرح قانون جامع منابع طبیعی کشور ضروری است.

خدا کرم جلالی سازمان جنگل ها و مراتع البرز مراسم آغاز به کار کارگاه آموزشی تعاونی های سراسر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر