کد خبر: 135850 A

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری البرز:

تدابیر لازم برای شب عید اتخاذ شود. / همکاری دستگاه‌های ذیربط به منظور تامین امکانات مورد نیاز امور دام استان در بحثذخیره سازی اقلام و نهاده‌های دامی مورد نیاز ضروری‌ست.

ایلنا: معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار البرز برلزوم اتخاذ تدابیر لازم از سوی مسئولان امر به منظور کنترل بازار شب عید استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، مهرداد مظفری با بیان این مطلب در ششمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان افزود: همکاری دستگاه‌های ذیربط به منظور تامین امکانات مورد نیاز امور دام استان در بحثذخیره سازی اقلام و نهاده‌های دامی مورد نیاز ضروری است.

این مسئول همچنین بر لزوم ساماندهی و مدیریت شبکه بازار تاکید و تصریح کرد: باید شبکه توزیع به گونه‌ای مدیریت شود که اقلام مورد نیاز مردم به سهولت در اختیار آن‌ها قرار گرفته و این مدیریت به کاهش قیمت‌ها بیانجامد.

وی حفظ و تعادل قیمت‌ها را به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار کنترل بازار ذکر و بر توجه هر چه بیشتر در این زمینه تاکید کرد.

مظفری گفت: گشت‌های ویژه تلفیقی نیز باید از سوی اصناف، جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ علوم پزشکی، فرمانداری و نماینده استانداری مورد توجه قرار گیرد تا اوضاع به نحو مطلوبی کنترل شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار البرز در ادامه بر تشدید نظارت و بارزسی بر بازار در ایام پایان سال تاکید کرد و افزود: این نظارت در قالب طرح نظارتی ویژه نوروز در دستور کار قرار دارد تا آرامش جامعه و رضایت مردم را در بر داشته باشد.

به گفته وی، در این طرح، نظارت و بازرسی بر عملکرد واحدهای تولیدی، صنفی و خدماتی افزایش یافته و برخورد با تخلفات احتمالی نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

مظفری اضافه کرد: افزایش تعداد بازرسی، ناظران افتخاری و نیروهای تعزیراتی و تمام بخش‌هایی که به نوعی حتی کمترین فعالیت را در این طرح داشته‌اند به کمک سازمان بازرسی آمده و از تمام ابعاد و زوایا بر این مراکز بازدید داشته و فضای روانی را به سمت رضایتمندی بیشتر مردم پیش می‌برند.

وی در ادامه از برپایی نمایشگاه‌های بهاره در سراسر استان خبرداد و گفت: این نمایشگاه‌ها به تناوب در اسفند ماه برگزار خواهد شد. برای برگزاری این نمایشگاه‌ها باید هماهنگی لازم بین اتاق اصناف و صنعت و معدن و با موضوعات نظارتی در طالقان و فردیس نیز با بررسی مکانیزم اقتصادی ظرف یک هفته مشخص شود.

مظفری، برپایی این نمایشگاه‌ها و عرضه مستقیم تولیدات داخلی و فروش‌های فوق العاده را در کاهش تورم احتمالی قیمت‌های پایان سال حائز اهمیت دانست و این مهم را از جمله ابزار مهم در کنترل بازار شب عید تلقی کرد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار البرز با بیان اینکه با مجموعه برنامه ریزی‌ها و اقدامات نظارتی، کنترل و تنظیم بازار استان در ۹ماه سپری شده از سال، روند خوبی را پشت سر گذاشته است، افزود: البرز از جمله استان‌های موفق کشور در بحثکنترل قیمت‌ها و تنظیم موثر بازار محسوب می‌شود. اما باید این رویکرد‌ها را در مسیری هدایت کرد که بتوان رضایتمندی مردم را جلب کرد.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های نهاد‌ها و دستگاه‌های دست اندرکار امر کنترل بازار، گفت: باید اطلاع رسانی جامعی از مجموعه عملکرد و اقدامات انجام گرفته در این حوزه به مردم و گروه‌های مرجع در استان انجام شود.

مهرداد مظفری جلسه ستاد تنظیم بازار استان ساماندهی شبکه توزیع در استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر