کد خبر: 154531 A

استاندار البرز:

در جلسات و روی کاغذ همه چیز مطلوب و خوب است اما برای اثبات این موضوع باید به صورت عملی در مواقع بحران میزان آمادگی را به محک و ارزیابی گذاشت.

ایلنا: استاندار البرز از آزمون سنجی استان البرز در پدافند غیرعامل خبر داد و گفت: برای مقابله با تهدیدات سخت افزاری و نرم افزاری دشمنان، این مانور‌ها الزامی است تا میزان آمادگی را بسنجیم.

به گزارش ایلنا در کرج، سید طاهرطاهری با بیان این مطلب در دومین جلسه شورای پدافند غیر عامل استان که با حضور سردار حیدری معاون سازمان پدافند غبر عامل کشور تشکیل شد، اظهار داشت: در جلسات و روی کاغذ همه چیز مطلوب و خوب است اما برای اثبات این موضوع باید به صورت عملی در مواقع بحران میزان آمادگی را به محک و ارزیابی گذاشت.

وی افزود: باید مانوری بر اساس سناریوهای از پیش تعیین شده ازسوی سازمان‌های ذیربط و با نظارت اداره کل پدافند غیر عامل استان به منظور مهار و جلوگیری از حوادثو وقایع احتمالی انجام شود تا میزان آمادگی دستگاه‌ها معلوم شود.

نماینده عالی دولت استان البرز گفت: با اجرای چنین مانورهایی علاوه بر افزایش توان مقابله و همچنین تعیین سطوح آمادگی لازم برای برخورد با حوادثمشابه، نقاط قوت وضعف را شناسایی کرده و اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه لازم در این خصوص به عمل آید.

وی با تأکید بر اهمیت موضوع پدافند غیر عامل، پیشگیری از خسارات احتمالی و آینده پژوهی را از آثار پدافند غیر عامل دانست و افزود: بابرنامه ریزی و امکان سنجی خطرات احتمالی باید، خسارات و تهدیدات را به حداقل برسانیم.

بازدید از مراکز هدف در پدافند غیرعامل از دیگر تأکیدات استاندار البرز بود.

سید طاهرطاهری جلسه شورای پدافند غیر عامل استان آزمون سنجی پدافند غیر عامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر