کد خبر: 164100 A

وزیر ورزش و جوانان:

وضعیت پروژه های ورزشی در استان البرز را نیز نامطلوب است.

البرز در پایین‌ترین سطح سرانه‌های ورزشی کشور قرار دارد وزیر ورزش و جوانان کشور در سفر به استان البرز وضعیت سرانه‌های ورزشی را در این استان نامطلوب و در رتبه نخست پایین‌ترین سطح سرانه‌های ورزشی در کشور دانست.

به گزارش ایلنا در کرج، گودرزی عصر امروز در «نخستین جلسه شورای عالی ورزش استان البرز،» وضعیت آماری سرانه‌های ورزش در کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار استان البرز در پایین‌ترین سطح سرانه‌های ورزشی کشور قرار دارد و پس از آن تهران به عنوان استانهای ضعیف در سرانه‌های ورزشی است.

وی افزود: در این بین کهکیلویه و بویراحمد در زمره استانهای برخوردار ارسرانه‌های مطلوب ورزشی است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه بیان کرد: با این وجود استان البرز برخوردار از چهره‌های ورزشی بیشماری است و همین امر نیز به نوبه خود می‌تواند به توسعه ورزش در این استان کمک شایانی داشته باشد.

گودرزی در ادامه با اشاره به جوان بودن این استان خاطر نشان کرد: استان شدن البرز محاسن قابل توجهی داشته است که قراگیری آن از حاشیه به متن مهم‌ترین تأثیر استان شدن البرز بوده است؛ بنابراین این استان تازه از حاشیه به متن آمده نیازمند نگاه ویژه‌ای است.

وی همچنین با اشاره قرار دادن وضعیت بودجه و اعتبارات دولتی نیز بیان کرد: اعتبارات دولتی پاسخگوی مطالبات بخش ورزش و ایجاد سرانه‌های ورزشی نیست، بنابراین باید با نگاهی واقع بینانه و سیاست گذاری‌های کلان در جمهوری اسلامی عنایت لازم صورت گیرد و همچون فرصت‌های بُرد – بّرد البرز به منظور توسعه سرانه‌های ورزشی استفاده کرد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه جمعیت قابل توجه استان البرز را جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: این جمعیت نیازمند سرانه‌های ورزشی است و باید توجه ویژه‌ای نیز به ورزش جوانان این استان داشت.

گودرزی همچنین وضعیت پروژه‌های ورزشی در استان البرز را نیز نامطلوب دانست و بیان کرد: از ۸۳ پروژه تعریف شده تنها یک پروژه ورزشی در این استان فعال است بنابراین باید با تغییر کاربردی در اراضی و تأمین درآمد با مشارکت بخش خصوصی پروژه‌های ناتمام را تکمیل کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: این مهم با هم افزایی و مشارکت جمعی محقق خواهد شد و با روحیه‌ای که در این استان سراغ داریم قطعاً شاهد تحولاتی در این زمینه خواهیم بود.

سرانه های ورزشی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر