کد خبر: 175183 A

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:

متاسفانه طی سه دهه اخیر آن طور که باید و شاید به مسائل و دغدغه های فرهنگی کشور توجه نشده و مردم و مسئولین بیش از آن که به مسائل فرهنگی توجه داشته باشند تمرکز خود را به اقتصاد و سایر حوزه ها معطوف کرده اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متاسفانه طی سه دهه اخیر آن طور که باید و شاید به مسائل و دغدغه های فرهنگی کشور توجه نشده و مردم و مسئولین بیش از آن که به مسائل فرهنگی توجه داشته باشند تمرکز خود را به اقتصاد و سایر حوزه ها معطوف کرده اند.

به گزارش ایلنا در کرج، علی اصغر کاراندیش ساعتی پیش در بازدید با استاندار البرز گفت: استان البرز به دلیل ویژگی های خاص جمعیتی و جغرافیایی و همچنین به دلیل تنوع قومیت هایی که در خود جای داده نیازمند برنامه ریزی های دقیق و مستمر در حوزه فرهنگ و هنر است.

وی خاطر نشان کرد: فرهنگ و هنر توسعه یافته امروزه یکی از شاخصه های جوامع پیشرفته و مطرح جهان است بنابراین همه کشورها برای این که جایگاه خود را در جهان ارتقا دهند به دنبال ارتقای وضعیت فرهنگی خود هستند.

کاراندیش تصریح کرد: در مجموع بخش فرهنگ و هنر با اعتبارات و امکانات محدودی که در اختیار دارد وظیفه اصلاح و بهبود شاخص های فرهنگی کشور را به عهده گرفته است.

این مسئول تاکید کرد: اعتبارات و منابع اختصاص یافته به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی گاه به قدری اندک است که این دستگاه ها گاه در تامین هزینه های جاری خود نیز با مشکل مواجه می شوند.
معاون وزیر ارشاد ابراز کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال برای رفع بخشی از مشکلات مذکور برنامه دارد که اعتبارات تخصیص یافته خود را بیشتر به سمت استان ها سرریز کند.
وی اظهار کرد: ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باید به تبعیت از این حرکت درصد مناسبی از اعتبارات جذب شده خود را به سمت ادارات شهرستانی خود سوق دهند تا از این طریق زمینه توزیع عادلانه امکانات فرهنگی در همه نقاط استان ها فراهم شود.

علی اصغر کاراندیش توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد تقویت زیرساخت های فرهنگی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر