کد خبر: 187896 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز خبرداد:

بر اساس ابلاغ وزارت کشور در خصوص تمدید کارت آمایش مرحله ۹ و اعتبار این کارت‌ها از پایان خردادماه تا پایان شهریور ماه سالجاری تمدید شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: بر اساس ابلاغ وزارت کشور در خصوص تمدید کارت آمایش مرحله ۹ و اعتبار این کارت‌ها از پایان خردادماه تا پایان شهریور ماه سال‌جاری تمدید شده است.

به گزارش ایلنا در کرج، ایمانی با اعلام این خبر گفت: بر اساس ابلاغ وزارت کشور در خصوص تمدید کارت آمایش مرحله ۹ و اعتبار این کارت‌ها از پایان خردادماه تا پایان شهریور ماه سالجاری، به اطلاع می‌رساند کلیه اتباع خارجی استان البرز موظفند جهت دریافت کارت موقت کار خود، صرفا به دفا‌تر کفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی که سال گذشته تشکیل پرونده داده‌اند مراجعه نموده و نسبت به تمدید کارت خود تا ریخ ۳۱ شهریور سالجاری اقدام کنند.

بر اساس بند «ج» ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰.۱۱. ۲۷ به منظور جلوگیری از حضور نیروی کار غیرمجاز خارجی در بازار کار کشور، وزارت کار و امور اجتماعی مکلف است کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کار می‌گیرند بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه نماید، در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر خواهد شد.

وی گفت: در صورت خودداری کارفرمایان از پرداخت جریمه مقرر در این بند، تعقیب کیفری بر اساس ماده(۱۸۱) قانون کار مصوب ۱۳۶۹.۰۸. ۲۹ مجمع تشخیص مصلحت نظام به عمل خواهد آمد.

ایمانی ابلاغ وزارت کشور تمدید کارت آمایش مرحله 9
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر