کد خبر: 201897 A

در اتاق بازرگانی البرز صورت گرفت:

کرواسی خواهان توسعه فعالیت‌های تجاری کشورش با فعالان اقتصادی این استان است / کشور کرواسی می‌تواند به عنوان درگاهی جهت ورود محصولات تولید کنندگان و صنعتگران ایران به اتحادیه اروپا باشد.

سفیر کشور جمهوری کرواسی به همراه معاون اول کاردار سفارت این کشور در راستای تعاملات بیشتر تجاری و اقتصادی با رییس اتاق بازرگانی به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش ایلنا در کرج، " استیریبور کیکرتس "، سفیر کشور کرواسی، در این نشست با اشاره به مثبت ارزیابی کردن سفر گذشته خود و بازدید هیات تجاری کرواسی از صنایع این استان افزود: این کشور برای توسعه ارتباطات تجاری در زمینه های سرمایه گذاری، مواد غذایی، کشاورزی و تکنولوژیهای پیشرفته آمادگی کامل همکاری با ایران را دارد.

وی در ادامه خواستار ایجاد بستر های مناسب در جهت ارتباط و صنعتگران دو کشور شد.

همچنین وی در ادامه این نشست با اشاره به فعالیت های موفق شرکت های کروات در ایران اظهار کرد: کرواسی خواهان توسعه فعالیت های تجاری کشورش با فعالان اقتصادی این استان است.

کیکرتس، اتاق بازرگانی البرز را بسیار توانمند عنوان کرد و گفت: امید است در آینده همکاری‌های فی مابین، بیش از پیش در حوزه های صنعت، کشاورزی و بازرگانی گسترش یابد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی البرز نیز در این نشست گفت: این استان، از قابلیت ها و پتانسیل های صنعتی و تجاری بسیاری برخوردار است و همچنین کشور کرواسی می تواند به عنوان درگاهی جهت ورود محصولات تولید کنندگان و صنعتگران ایران به اتحادیه اروپا باشد.

" ˈحسین طوسی " افزود: اتاق بازرگانی در خصوص ایجاد ارتباط بین فعالان اقتصادی دو کشور و تبادل اطلاعات قوانین و مقررات آمادگی کامل دارد و در این راستا همکاری های لازم را درمسیر توسعه روابط تجاری طرفین انجام خواهد داد.

رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز گفت: فعالان اقتصادی استان می توانند همکاری های لازم را در جهت صنایع تکنولوژی پیشرفته، ساختمان، کشاورزی، غذایی توریست به ویژه توریست سلامت و دارو با این کشور داشته باشد.

طوسی افزود: این ملاقات ها می تواند نقش موثری در گسترش فعالیت های تجاری استان البرز و کشور کرواسی داشته باشد.

حسین طوسی دیدار سفیر کرواسی با رییس اتاق بازرگانی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر