کد خبر: 202572 A

استاندار البرز:

با توجه به تنوع فرهنگی و قومی در استان البرز، در کنار موسسه پژوهشی البرزشناسی، موزه مردم شناسی نیز راه‌اندازی می‌شود.

استاندار البرز با اشاره به رسالت البرز پژوهان گفت: با توجه به تنوع فرهنگی و قومی در استان البرز در کنار موسسه پژوهشی البرز‌شناسی، موزه مردم‌شناسی نیز راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا در کرج، سید حمید طهایی در جمع البرز پژوهان با بیان این مطلب اظهار داشت: با تلاش و پیگیری جدی‌تر مسئولان و نهادهای ذی ربط در خصوص ساماندهی موزه مردم‌شناسی و البرز‌شناسی در استان باید برای ساختن موزه مردم‌شناسی در استان تلاش کرد.

طهایی با بیان اینکه شما مردم استان میزبان جمع کثیری از قومیت‌ها و فرهنگ‌های کشور عزیزمان هستید با طرح این سوال چه کاری انجام دادید که در استان جاذبه ایجاد کردید و جمعیت کثیری در اینجا ساکن شدند، افزود: جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی در این استان علاوه بر جاذبه‌های دیگر زیاد است و چنانچه مردم استان دافعه داشتند این همه جمعیت از اقصی نقاط کشوردر اینجا ساکن نبودند.

طهایی خطاب به البرز پژوهان گفت: امید است دیدگاه‌ها و شناخت خود از استان را در جهت رونق و توسعه مناطق مختلف در اختیار مدیرانی که مسئولیت می‌پذیرند قرار دهید.

استاندار در ادامه تصریح کرد: تصمیمات درست نیازمند شناخت دقیق از واقعیات است و این شناخت انسان را در تصمیم گیری درست راهبری می‌کند و با خرد جمعی به پیشرفت و ترقی دست پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: قدر این جمع را بدانید و از این موهبت الهی در راستای توسعه شکوفایی استان استفاده بهینه کنند.

طهایی در پایان تصریح کرد: معرفی آثار و تاریخ گذشتگان مهم‌ترین رسالت اصحاب قلم است که با توانمندی در امر تحقیق و پژوهش تلاش برای توسعه منطقه دارند.

سید حمید طهایی جمع البرز پژوهان راه اندازی موسسه پژهشی و موزه مردم شناسی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر