کد خبر: 203659 A

استاندار البرز:

راهکار خروج از رکود در بخش فرودگاهی پیام، برون سپاری بخشی از امور به بخش خصوصی ست.

استاندار البرز در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام، ضرورت ترسیم نقشه راه وزارت ارتباطات را در اوج گیری فعالیت‌های این مرکز مورد تأکید قرار داد.

به گزارش ایلنا در کرج، سیدحمیدطهایی در نشست مشترک با مدیرعامل، مدیران و جمعی از پرسنل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، ضمن آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری، با اشاره به ظرفیت‌های استان البرز اظهار داشت: این استان، به عنوان کریدور شمالی – جنوبی کشور، ضمن دسترسی به راه آهن، جاده و.. با برخورداری از فرودگاه پیام، موقعیت ویژه‌ای را در بخشی از ترافیک هوایی کشور دارا است.

وی با بیان اینکه فرودگاه پیام، تنها فرودگاه باری بین المللی نزدیک به پایتخت بشمار می‌رود، افزود: این فرودگاه به عنوان بخشی از پیکره کشور، منافع ملی و استانی را دربر دارد.

نماینده عالی دولت در استان البرز در ادامه با تأکید بر ضرورت ترسیم نقشه راه و چشم انداز وزارت ارتباطات در این منطقه تصریح کرد: با توجه به قرارگیری دو بخش فرودگاهی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز باید نقشه راه خود را در این ترسیم سازد تا بتوانیم به بهترین نحو ممکن از ظرفیت‌های این منطقه به نفع توسعه استان و کشور بهره‌مند شویم.

وی افزود: این مرکز اگر مورد حمایت‌های ویژه وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات، قرار گیرد، در مسیر راه آینده همگی هم افق خواهیم بود.

استاندار البرز ادامه داد: این فرودگاه همانند گوهر کم شناخته شده‌ای است که باید بیشتر شناخته و گرد و غبار و جلای دوباره بگیرد.

وی افزود: فرصت نیز محدود و زمان در گذر است، باید هر چه سریع‌تر نسبت به برنامه ریزی جهت بهره برداری از این ظرفیت‌ها اقدام کرد.

طهایی راهکار خروج از رکود در بخش فرودگاهی پیام را برون سپاری بخشی از امور به بخش خصوصی برشمرد و تصریح کرد: با واگذاری بخشی از فعالیت‌های سرمایه گذاری به بخش خصوصی با نظارت و سیاست گذاری بخش دولتی، زمینه خروج از این وضعیت را پیدا کرد.

بررسی وضعیت مسافربری فرودگاه پیام، راه اندازی شهرک ICT، ضرورت تفویض اختیار به دستگاه‌های مرتبط با صدور مجوز در منطقه و.. بخشی از موضوعات طرح شده در این نشست بود.

در جریان بازدید از فرودگاه پیام، معاونان برنامه ریزی و اشتغال، توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز، مشاوران استاندار، مدیرکل دفتر امور اقتصادی، سرپرست اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وجمعی دیگر از مسئولان نیز حضور داشتند.

سیدحمیدطهایی نشست مشترک با مدیرعامل و مدیران فرودگاه پیام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر