کد خبر: 203670 A

انتقال پایتخت به منظور برداشتن بخشی از بار مشکلات تهران مطرح می‌شود، حال اینکه البرز نیز بخشی از پایتخت است و اگر برخی از دغدغه‌های مبتلابه استان نظیر، بیکاری و اشتغال حل شود، در واقع مسائل پایتخت نیز حل شده است.

نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه بیکاری عمده مسئله استان البرز است؛ بر ضرورت حضور مستمر کلیه مدیران در جلسه کارگروه اشتغال بعنوان جایگاهی مهم در تصمیم گیری‌های کلان استان تأکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، سیدحمیدطهایی در جلسه کارگروه اشتغال استان البرز، با تأکید بر اینکه حاصل و خروجی جلسات مرتبط با حوزه اشتغال باید به ایجاد شغل پایدار و رفع معضل بیکاری در جامعه منتهی شود، اظهارداشت: مجموعه‌ای که برای اشتغال کشور تلاش می‌کند، همانند فعالان در اتاق جنگی است که شبانه روز نمی‌شناسد.

وی در جمع مدیران عضو کارگروه اشتغال در استان، اهمیت بحثایجادشغل و آثار سوء بیکاری در جامعه را با طرح این سؤال که آیا می‌دانید به واقع بیکاری چیست؟ ادامه داد و مصداق‌های عینی آن را نیز درسلسله دیدارهای هفتگی با مردم تشریح کرد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه بیشترین حجم درخواست‌های مردم، بحثاشتغال است، ادامه داد: هر هفته در این سالن با جمعی از مردم استان، دیدار عمومی داریم. این روز یکی از سخت‌ترین روزهای کاری است، چرا که اکثر درخواست‌های مردم به موضوع بیکاری و اشتغال برمی گردد و به جهت محدودیت‌ها امکان رفع تمامی درخواست‌ها مسیر نیست.

استاندار البرز در ادامه بیکاری را عمده‌ترین مشکل مردم در شهرستان‌های استان نیز دانست و افزود: در جریان سفر به شهرستان‌های استان نیز مهم‌ترین دغدغه و در واقع امهات مسائل، این موضوع بوده است.

نماینده عالی دولت در استان البرز، در ادامه خطاب به مدیران استانی، غیبت شماری از مدیران استان و اعزام نمایندگان در جلسه کارگروه اشتغال را حاکی از عدم اهمیت به این موضوع دانست و تصریح کرد: به واقع چه کاری مهم‌تر از اشتغال می‌تواند دغدغه کاری مدیران ما باشد.

وی تأکید کرد: از این پس در کار گروه اشتغال، مدیران در بدو ورود به جلسه باید حضور خود را کتباً اعلام کنند و در صورت بروز هر مشکلی که مانع حضور درکارگروه می‌شود، معذوریت‌ها باید پیش‌تر اعلام شود.

طهایی با انتقاد از رویه مدیران در تحقق سهم اشتغال، تصریح کرد: مدیریت جهادی یعنی عزم‌ها برای خدمت به مردم جزم شود و منویات مقام معظم رهبری عملیاتی شود.

استاندار البرز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در توجه به این مسئله مهم و اساسی افزود: مدیران باید در موضوع رفع بیکاری همچون قرارگاه جنگ، جهادی برخورد کنند.

استاندار البرز همچنین در بخش دیگری با اشاره به جوان بودن استان البرز، گفت: این استان تازه تأسیس است و توقع و انتظار از مسئولان استان نیز برآن است که با دیدی کلان به امور بنگرند.

وی افزود: مسائل و مشکلات هر شهرستان، باید توسط فرمانداران آن شهررفع رجوع شود.

طهایی ادامه داد: مدیران استانی قرار نیست کوچک‌ترین مسائل شهرستان را نیز حل کنند، فرمایش امیرالمومنین علی(ع) در این رابطه مصداق دارد که کارهای بزرگ شما را از پرداختن به امور کوچک باز ندارد، اما این معنای آن نیست که امور کوچک نیز شما مدیران را از پرداختن به امور بزرگ باز دارد.

وی در بخش دیگری با تشبیه استان به مجموعه‌ای که همه در آن تأثیرگذار و نقش آفرین‌اند، بیان کرد: همه ما در یک کشتی سوار هستیم و اگر بخشی از این مأمن دچار آسیب شود کل مجموعه لطمه می‌بیند.

طهایی در ادامه با اشاره به توفیقات دولت طی یکسال اخیر نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: دولت یازدهم با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری یکسال گذشته را با موفقیت پشت سرنهاد و برنامه‌های آتی نیز نوید بخش ایامی سرشار از امید خواهد بود.

استاندار البرز به مدیران تأکید کرد: حرکت شما در استان، بایدنحوی باشد که پیشگام در برنامه‌های دولت باشید.

طهایی در ادامه ضرورت بومی سازی راهبردهای مقام معظم رهبری را نیز اصلی مهم در توسعه استان دانست و افزود: وجود مراکز علمی و تحقیقاتی معتبر، وجود نخبگان و فرهیختگان، ظرفیت عظیم نیروی انسانی، خود زمینه ساز پیشبرد اهداف و برنامه‌ها در توسعه متوازن استان به شمارمی رود.

استاندار البرز موضوع انتقال پایتخت را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: انتقال پایتخت به منظور برداشتن بخشی از بار مشکلات تهران مطرح می‌شود، حال اینکه البرز نیز بخشی از پایتخت است و اگر برخی از دغدغه‌های مبتلابه استان نظیر، بیکاری و اشتغال حل شود، در واقع مسائل پایتخت نیز حل شده است. چرا که مسئله بیکاری خود آسیب‌های گوناگون اجتماعی نظیربزهکاری، جرایم، ناهنجاری‌های اخلاقی و.. را در بر دارد و اگر این معضل دامنه دار شود، آثار آن در تمامی نقاط گسترده خواهد شد.

وی همراهی و همکاری مدیران را در این زمینه راهگشا و موفقیت آمیز دانست و بر ضرورت فعال شدن بیش از پیش کارگروه اشتغال استان با خروجی مناسب که به ایجاد اشتغال پایدار منتهی می‌شود، تأکید کرد.

جلسه کارگروه اشتغال استان البرز سیدحمیدطهایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر