کد خبر: 205102 A

معاون وزیر کار:

تشکیل زنجیره‌های کارآفرینی موجب مهار رکود و بیکاری در کشور می‌شود.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تشکیل زنجیره‌های کارآفرینی را موجب مهار رکود و بیکاری در کشور دانست.

به گزارش ایلنا در کرج، ابوالحسن فیروزآبادی ظهر دوشنبه در «نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان و تعاونی‌های استان البرز» در جمع نخبگان تعاون کشور و مسولان لشکری و کشوری در موسسه تحقیقاتی اصلاح نبات و بذر، اظهارداشت: کارآفرینی از مباحثکلیدی جهان ما است و زمان زیادی از عمر آن نمی‌گذرد که مصادف با توسعه تکنولوژی و تحولات سریع در زندگی بشری و با هدف تامین رفاه عمومی روز به روز با تکیه برتوانایی منابع انسانی و در حال تغییر و تحول است.

وی افزود: تغییرات نسلی بشر در هر ۱۰ سال با فناوری‌ها و کالا‌ها در تمامی حوزه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات مشاهده می‌شود بنحوی که ساختار روابط نیز در تغییر و تحول از روستا‌ها به ابرشهر‌ها، و پایه روابط انسانی نیز از ارتباطات چهره به چهره بر اتصالات برخط، شبکه‌ای و چند رسانه‌ای تبدیل شده است.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سربازان این میدان در گستره اطلاعات و تحولات؛ «کارآفرینان» هستند، کارآفرینان، نقش بزرگی را در روابط بین الملل دنیا ایفا می‌کنند و به نوعی ابزار قدرت اقتصادی در دست این گروه است.

فیروزآبادی ادامه داد: بنابراین شناخت فناوری‌های نو متناسب با نیازهای عمومی در جهت تجربه زندگی سالم رویکردی است که اگر دنبال شود به قدرت اقتصادی منتج خواهد شد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در این رابطه، افزود: اقتصاد مبتنی بر مدیریت جهادی، مصداق کارآفرینی و بعنوان یک تکلیف، برخاسته از روحیه آرمان خواهی است که با حرکت در جهت دانش در خدمت ارائه نوآوری‌ها، با شناخت فرصت‌ها رقم می‌خورد.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: کشور در طول سه دهه اخیر به سمت استقلال و خودکفایی در حرکت بوده است و همین امر موجب شد تا حلقه‌های تحریم تنگ‌تر و محدود‌تر شود.

وی افزود: هر چه کشور به سمت حفظ روحیه استقلال پیش می‌رود، حلقه تحریم‌ها نیز مضاعف می‌شود.

فیروزآبادی ادامه داد: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند ما را از گردنه‌های تحریم‌ها به سرمنزل خودکفایی برساند، تعاونی‌ها هستند.

وی ادامه داد: مردمی بودن و عدالت‌گری، در کنار کار جهادی از روحیات کار در تعاونی‌ها است و اگر تعاونی‌ها در کشور فعال شوند شاهد تحولات بزرگی در اقتصاد کشور خواهیم بود.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نقش شرکت‌های دانش بنیان در توسعه تعاونی‌ها نیز مهم خواند و افزود: در حال حاضر ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال است و این رقم هرچند مطلوب اما کافی نیست.

وی ادامه داد: تا پایان سال ۵۰ شرکت نیز به جمع شرکت‌های دانش بنیان خواهد پیوست و انتظار می‌رود با گسترش این شرکت‌ها شاهد تحولاتی در توسعه اقتصادی باشیم.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: با شرکت‌های بر‌تر تولیدی، از راه تقویت تشکیلات متناسب صنفی، می‌توان در کشور خوشه‌های بزرگ صنعتی را شکل داد و با آن به جنگ با غول رکود و بیکاری رفت.

ابوالحسن فیروزآبادی نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان و تعاونی های استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر