کد خبر: 205414 A

با حضور وزیر تعاون و جمعی از مسئولان کشور صورت پذیرفت:

این مجتمع در مساحتی بالغ بر ۳۲ هزار مترمربع و ۱۳ کارگاه آموزشی با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور آموزش مربیان صنعت پوشاک کشور احداثشده و تعداد یک هزار فرصت شغلی را در این شهرستان ایجاد کرده است.

نخستین مجتمع آموزشی تولیدی صنعت پوشاک کشور در آیینی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان اشتهارد استان البرز گشایش یافت.

به گزارش ایلنا در کرج، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سفر به شهرستان اشتهارد «نخستین مجتمع آموزشی تولیدی صنعت پوشاک کشور» را افتتاح و به بهره برداری رساند.

سهیلا کلاهی کارآفرین نمونه کشور و مدیرعامل شرکت ایلاکوثر در مراسم افتتاح نخستین شهرک آموزشی تولیدی صنعت پوشاک کشور با بیان این مطلب که افرادی که در این شهرک آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند، در طول دوره آموزش از امکانات رفاهی رایگان بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: این دوره‌ها برای زنان و مردان برگزار می‌شود و افرادی که آموزش می‌بینند پس از بازگشت به زادگاه خود از امکانات مناسب برای آموزش دیگران بهره خواهند برد.

این مسئول با اشاره به اینکه آموزش‌ها در این شهرک آموزشی تولیدی مطابق با استاندارد‌های جهانی ست و این طرح، حرکتی منسجم با مشارکت بخش دولتی و خصوصی برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور به حساب می‌آید، خاطر نشان کرد: شرکت ایلاکوثر ۵۰ میلیارد ریال برای تجهیز این شهرک هزینه کرده است.

این مجتمع در مساحتی بالغ بر ۳۲ هزار مترمربع و ۱۳ کارگاه آموزشی با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور آموزش مربیان صنعت پوشاک کشور احداثشده و تعداد یک هزار فرصت شغلی را در این شهرستان ایجاد کرده است.

این مرکز توسط یکی از خیرین شهرستان اشتهارد به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور جهت اشتغالزایی اهداء شده است.

با راه اندازی این شهرک، سالانه ۱ هزار نفر از سراسر کشور در زمینه صنعت پوشاک در دوره‌های ۴ ماهه آموزش خواهند دید.

این شهرک دارای ۱۳ کارگاه آموزشی، آشپزخانه صنعتی و خوابگاه مجهز است، تاکید کرد: آشنا کردن هنرجویان با ماشین‌های صنعتی تولید پوشاک، طراحی رایانه‌ای پوشاک و سیستم‌های آموزشی مربوط به این بخش از عمده فعالیت‌های این شهرک در حوزه آموزشی و تولید صنعت پوشاک است.

در جریان این مراسم استاندار اردبیل، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز و شمار قابل توجهی از مدیران ارشد حضور داشتند.

علی ربیعی حضور در استان البرز افتتاح نخستین مجتمع آموزشی تولیدی صنعت پوشاک کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر