کد خبر: 212319 A

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری البرز:

رشد دهیاری‌های استان البرز از ۱۰۳ دهیاری به ۲۲۷ دهیاری و ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی بصورت مستقیم از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری البرز از توزیع ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار بین دهیاری‌های البرز از بدو تشکیل استان خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، آرش بهادری در مراسم " روز روستا " با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه امور روستایی استان گفت: از زمان تشکیل استان البرز ۱۰۰ میلیارد تومان جهت توسعه روستاها بین دهیاری‌ها توزیع شده است.

وی افزود: رشد دهیاری‌های استان البرز از ۱۰۳ دهیاری به ۲۲۷ دهیاری و ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری البرز، ایجاد کارگروه اشتغال روستایی، تدوین برنامه جامع شوراها، تقویت توان فنی دهیاری‌ها، پوشش کامل پسماند به صورت مکانیزه در سطح روستاها، تجمیع کمیسیون ماده ۹۹ در استان و رسیدگی به تخلفات ساختمانی، تدوین برنامه جامع دوسالانه اشتغال را نیز به عنوان دیگر برنامه‌های انجام شده در دفتر امور روستایی استانداری البرز برشمرد.

وی افزود: تشکیل شورای فرهنگی در سطح روستاها و شکل گیری شرکت تعاونی دهیاری‌ها، با تجهیز دهیاری‌ها به خودروهای خدماتی؛ همچنین ساخت ساختمان دهیاری در بیش از ۴۰ روستا در کنار پیگیری تصویب طرح‌های هادی روستاها نیز در زمره برنامه‌های عملیاتی شده در این دفتر می‌باشد.

بهادری احداثخانه‌های بهداشت روستایی، استفاده از پتانسیل بسیج سازندگی در عمران و آبادانی روستاها، اجرای طرح کد پستی در روستاها، عملیاتی شدن طرح بیمه حوادثروستایی را نیز برنامه‌های در دست اقدام اداره کل امور روستایی استانداری در روز " روستا " برشمرد.

آرش بهادری مراسم "روز روستا" توزیع 100 میلیارد تومان اعتبار بین دهیاری های البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر