کد خبر: 214510 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز:

سرانه‌های درآمدی در کلانشهر‌ها یک میلیون برآورد شده و این درحالی است که سهم البرز از این رقم تنها ۳۰۰ هزار تومان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، اجرای هر چه مطلوب‌تر سیاست‌های دولت تدبیر و امید در مسیر توسعه را نیازمند هماهنگی فرابخشی تمامی مسئولان در دستگاه‌های اجرایی دانست.

به گزارش ایلنا در کرج، هیربد معصومی که به تازگی سکانداری معاونت امور عمرانی استانداری البرز را عهده دار شده است، عدم وجود زیرساخت‌های لازم و از سوی دیگر کمبود سرانه‌های درآمدی، را عمده مانع توسعه در این استان دانسته و می‌گوید: سرانه‌های درآمدی در کلانشهر‌ها یک میلیون برآورد شده و این درحالی است که سهم البرز از این رقم تنها ۳۰۰ هزار تومان است.

وی آمار رشد جمعیت را نیز در این استان قابل توجه می‌داند و می‌افزاید: طبق برآورد صورت گرفته بین سالهای ۷۵ تا ۸۵ رشد شهرنشینی در کرج بالای ۸۰ درصد رشد داشته است؛ اما زیرساخت‌ها و امکانات توسعه محوری که باید پاسخگوی نیاز‌ها باشد ثابت باقی مانده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، همجواری با پایتخت را یکی از امتیازات این استان برشمرده و می‌گوید: البرز از ویژگی‌هایی برخوردار است که این استان را متفاوت از سایراستانهای کشور ساخته است بنابراین باید با پتانسیل‌های منحصر بفرد ی که وجود دارد در جهت توسعه استفاده کرد.

معصومی همچنین احکام و تکالیف اقتصاد مقاومتی را از راه‌های نجات اقتصادی می‌داند و می‌گوید: ۱۳ درصد صنایع کشور در این استان واقع است، ابزاری مهم و کارآمد که می‌توان از طریق آن فرصت‌های شغلی فراوانی را ایجاد کرد و زمینه‌های خروج از رکود را فراهم ساخت.

هیربد معصومی معاونت امور عمرانی استانداری البرز عدم زیرساخت های لازم و کمبود سرانه های درآمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر