کد خبر: 214597 A

جلسه کارگروه تخصصی:

کارگروه بررسی راهکارهای اجرای سیاست‌های برنامه ششم توسعه اجتماعی در استان البرز تشکیل جلسه داد.

کارگروه بررسی راهکارهای اجرای سیاست‌های برنامه ششم توسعه اجتماعی در استان البرز تشکیل جلسه داد.

به گزارش ایلنا در کرج، «سومین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان» در سالن شهدای البرز استانداری به ریاست ملاصالحی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز، تشکیل شد.

ملاصالحی در این نشست ضمن بررسی دیدگاه‌ها و نقطه نظرات ارائه شده از سوی نمایندگان دستگاه‌ها، جای شورای راهبردی در حوزه فرهنگی و اجتماعی استان را خالی دانست و گفت: برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی استان می‌بایست در گام نخست ترسیمی از شاکله و ساختار واقعی این حوزه داشته باشیم و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

وی با طرح این سئوال که به واقع نیاز اساسی استان در حال حاضر نبود گرمخانه، حضور متکدیان، ساماندهی مراکز خیریه، مسئله اشتغال و… است و به واقع اولویت اصلی کدامیک بشمار می‌رود؟ تشکیل شورای راهبردی فرهنگی – اجتماعی را در گرو شکل گیری یک اتاق فکر، با حضور صاحبنظران و اساتید دانشگاهی راهگشای این مسیر دانست.

ملاصالحی مشارکت کلیه مدیران فرهنگی و اجتماعی را در ترسیم چهره اجتماعی البرز ضروری قلمداد کرد و گفت: معاونت فرهنگی اجتماعی استان، بعنوان مقر و ستادی است که با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و اولویت گذاری در ارائه طرح‌ها و برنامه‌ها شتاب فزاینده‌ای به طرح‌های اجتماعی خواهد داد.

وی تأکید کرد: البته توسعه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی استان، نیازمند تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت است تا بتوانیم در این حوزه شاهد تحولاتی اساسی باشیم.

کارگروه اجتماعی – فرهنگی استان، بنا بر ضرورت شکل گیری و تدوین برنامه ششم توسعه در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و لزوم مشارکت فعال و مؤثر دستگاه‌های اجرایی در زمینه توسعه اجتماعی در استان البرز تشکیل شد.

ملاصالحی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز سومین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر