کد خبر: 217500 A

مدیرکل اموراجتماعی استانداری البرز خبر داد:

راه اندازی مرکز اقامتی و نگهداری موقت تا دوماه آینده، بخش اعظمی از مشکلات اجتماعی را برطرف می‌کند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری البرز از راه اندازی مرکز اقامتی و نگهداری موقت متکدیان این استان در حاشیه زندان کچویی خبر داد و افزود: راه اندازی این مرکز تا دوماه آینده بخش اعظمی از مشکلات اجتماعی را برطرف می‌کند.

به گزارش ایلنا در کرج، حمید رضا عسگری با بیان این مطلب اظهار داشت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی موضوع متکدیان با توجه به حضور اتباع، معتادان پرخطر یکی از چالش‌های جدی است که با راه اندازی این مرکز زیرساخت لازم برای رفع آن فراهم می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه مرکز اقامتی و نگهداری موقت متکدیان البرز یک هزار نفر ظرفیت نگهداری خواهد داشت گفت: راه اندازی اردوگاه دائم نیز دراین استان تصویب شده است.

وی در ادامه از اجرای طرح ویژه ساماندهی متکدیان در سال جاری دراین استان خبر داد و گفت: در اجرای طرح مذکور، یک هزار و ۲۰۰ متکدی که ۸۰۰ نفر از آنان اتباع خارجی بودند، جمع آوری شده بودند که متاسفانه به دلیل نبود مرکز اقامتی ونگهداری برای آنان به تهران منتقل شدند.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی متکدیان البرز به رغم تلاش‌های صورت گرفته ازسوی تیم‌های کار‌شناسی و اجتماعی به دلیل طرد این متکدیان اتباع بیگانه به کشورشان موفق نبوده، ادامه داد: اکنون شاهد حضور‌‌ همان متکدیان در معابرو خیابان‌های شهرستانهای استان البرز هستیم.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری البرز خاطرنشان کرد: همچنان طرح‌های نظارتی و کنترلی متکدیان دراستان البرز ادامه دارد ولی به دلیل نبود مرکز اقامتی و نگهداری آنان در این استان تاثیرچندانی ازآن‌ها نمی‌بینیم.

حمید رضا عسگری راه اندازی مرکز اقامتی و نگهداری موقت طرح ساماندهی متکدیان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر