کد خبر: 217509 A

مدیرکل پدافندغیرعامل استان البرز:

در صورت مدیریت صحیح پدافندغیرعامل، آسیب پذیری‌ها را به صفر یا حداقل می‌رسد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان البرز نقش پدافندغیرعامل را در کاهش آسیب‌ها مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: در صورت مدیریت صحیح پدافندغیرعامل آسیب پذیری‌ها را به صفر یا حداقل می‌رسد.

به گزارش ایلنا در کرج، سیدشهاب الدین حسینی یکشنبه در جلسه شورای پدافندغیرعامل استان که به ریاست استاندار البرز و با حضور اعضای استانی برگزار شد، با اشاره به نقش پدافند غیرعامل اظهار داشت: شناخت تهدید‌ها و آسیب پذیری‌ها با رویکرد اصلاح و مقاوم سازی پدیده‌ها از مجرای پدافندغیرعامل مورد تأکید است و تنها نباید از منظر بحران‌های حوادثطبیعی به این امر نگریست.

وی مدیریت در تهدیدهای اقتصادی را تنها نمونه‌ای از ضرورت آماده سازی در پدافندغیرعامل برشمرد و گفت: برنامه ریزی دقیق و مرتب به منظور مقابله با تهدید‌ها و تشخیص نقاط ضعف در این حوزه باید مورد توجه قرار گرفته و با هدف ارتقاء پایدار ملی در اولویت قرار گیرد.

شهاب الدین حسینی با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در این رابطه نیز گفت: تشبیه پدافند غیرعامل به سیستم دفاعی بدن بنوعی وظایف ما مسئولان را بعنوان اعضای مصون ساز در برابر تهدید‌ها یادآور می‌شود.

وی همچنین با اشاره به موضوع کم آبی در کشور، ضرورت ترسیم نقشه راه در این حوزه از مجرای پدافندغیرعامل را مورد تأکید قرار داد.

ضرورت حضور مدیران دستگاه‌ها در شورای پدافندغیرعامل و عدم اعزام نماینده، نیز در این نشست مورد تأکید قرار گرفت.

سیدشهاب الدین حسینی جلسه شورای پدافندغیرعامل استان نقش پدافندغیرعامل در کاهش آسیب ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر