کد خبر: 226327 A

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری البرز تاکید کرد:

از پتانسیل ۳۵ مرکز فعال و قدرتمند علمی و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف در البرز به نحو شایسته‌ای می‌بایست استفاده شود.

معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی استاندار البرز گفت: نگاه حاکم بر استان این است که جایگاه علمی را در کنار جایگاه اجرایی قرار دهیم و مباحثعلمی در کنار مباحثاجرایی پیگیری شود.

به گزارش ایلنا در کرج، عباداله کامکار با بیان این مطلب در جلسه هم اندیشی مدیران حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی و دانشگاه‌های جامع علمی - کاربردی ضمن بیان دیدگاه مثبت استاندار البرز و علاقه وافر وی به علم و مسائل آموزشی اظهار داشت: تبادل نظر و اندیشه، در راستای همگن کردن مباحثاجرایی و علمی و تلاش در جهت ارتقاء سطح نیازمندی استان از اهم اولویتهای استانداری البرز است.

وی افزود: نگاه حاکم بر استان این است که جایگاه علمی را کنار جایگاه اجرایی قرار دهیم و مباحثعلمی در کنار مباحثاجرایی پیگیری شود.

کامکار، با اشاره به بازدید از پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای و بخش تولید رادیو داروهای پزشکی هسته‌ای مجتمع پژوهشی کرج گفت: این پژوهشکده بسیار قوی نشانگر جایگاه علمی بسیار بالای البرز و بیانگر این واقعیت است که چگونه دستاوردهای کشاورزی هسته‌ای و تولید رادیو دارو‌ها در خدمت علم به کار رفته است، ما معتقدیم باید از این ظرفیت‌های علمی در جهت تعالی استان بهره‌مند شویم. به یقین اگر دروازه این چنین مراکز علمی به روی جوانان باز‌تر شود مطمئنا هم آنان قدر البرز را بیشتر می‌دانند و هم در مسائل سیاسی به تحلیل بهتری می‌رسند.

وی با انتقاد از وابستگی برخی از ادارات یا دستگاه‌ها به استان تهران گفت: ما باید کل فکر و ذکر خود را برای تعالی استان بگذاریم.

معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی استاندار البرز سخنان خود را با محوریت طرح آمایش سرزمین ادامه داد و گفت: چه بسا در میان شما نخبگانی حضور دارند که در مباحثمختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و تخصصی صاحب نظر هستند و ما می‌توانیم از تجربیات آن‌ها در تدوین این طرح استفاده کنیم.

کامکار استفاده از جایگاه علمی برای پیوند دانشگاه‌ها و مراکز علمی و همچنین این مراکز با ادارات را مورد تاکید قرار داد و گفت: ادارات کل باید به این نکته توجه کنند که همکاری و تعامل شما در کنار آنان و آنان در کنار شما زمینه توسعه همه جانبه استان را به عنوان هدف و اولویت اصلی فراهم می‌کند.

وی در پایان حضور ۳۵ مرکز فعال و قدرتمند علمی و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف در البرز را مثبت ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد که از پتانسیل آنان در موارد مختلف استفاده شود.

عباداله کامکار جلسه هم اندیشی مدیران حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر