کد خبر: 229713 A

مدیرکل دفتر هماهنگی و اموراقتصادی استانداری البرز در گفتگو با ایلنا:

استان‌ها، برای میزان افزایش قیمت نان، تا سقف ۳۰% مختارند / افزایش قیمت نان در سراسر کشور، در راستای اجرای کامل هدفمندی یارانه ها صورت پذیرفته است.

با توجه به مصوبه اخیر هیئت دولت، در رابطه افزایش قیمت نان، استان ها، مجازند، به تناسب مسائل مختلف و مترتب نانوایی ها و هم چنین با توجه به آنالیز فاکتورهای مختلف مسائل اقتصادی و اجتماعی حاکم بر آن منطقه، تا سقف ۳۰% قیمت انواع نان را افزایش دهند.

مدیرکل دفتر هماهنگی و اموراقتصادی استانداری البرز با بیان این مطلب به خبرنگار ایلنا در کرج، گفت: با توجه به مصوبه اخیر هیئت دولت، مققر بود قیمت انواع نان در اول آذر ماه، در سراسر کشور افزایش یابد که برای انجام هماهنگی های بیشتر در راستای اجرای مناسب و بدون نقص این مصوبه در استان ها، افزایش قیمت انواع نان از، ۱۰ آذر ماه در اکثر استان ها اجرایی شد.

صمد بهزاد در ادامه، با بیان این مطلب که به غیر از نان تافتون، که افزایش ۲۵% داشته، مققر شد، مابقی انواع نان، در استان البرز تا ۳۰% افزایش داشته باشد، خاطر نشان کرد: شورای آرد و نان هر استان، به ریاست استاندار، با حفظ افزایش سقف ۳۰%، مختارند، قیمت انواع نان را، با شیب ملایم و یا تند افزایش دهند.

وی با بیان اینکه تصمیم گیریها دراین زمینه پس از آنالیز تمامی ابعاد اقتصادی در استان البرز صورت گرفته بیان داشت: نرخ سنگک به ۷۵۰ تومان، بربری ۶۰۰ تومان، لواش ۲۰۰ تومان و تافتون ۳۷۵ تومان افزایش یافته است.

وی در ادامه بیان داشت: درمجموع این افزایش نرخ در البرز، پس از کارشناسی های بسیار مورد توجه قرار گرفته که کیفیت نان نیز به صورت ویژه مورد توجه خواهد بود.

وی در ادامه گفت: هم زمان با افزایش نرخ نان در این استان و با هدف جلب رضایت بیش از پیش مردم طرح های نظارتی بر عملکرد نانوایی های از امروز به اجرا درآمده است.

بهزاد گفت: از امروز این نرخ ازسوی اتحادیه ها اجرایی می شود و نرخ نان با وزن مصوب شده در نانوایی ها نصب خواهد شد.

وی تاکید کرد: طرحهای کنترلی نیز برای مبارزه با گرانفروشی، کم فروشی و عدم مرغوبیت کیفیت نان نیز به صورت ویژه درسطح استان البرز اجرایی خواهد شد.
مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز خاطرنشان کرد: طی دوسال گذشته هیچ نوع افزایش نرخ نان را دراستان البرز شاهد نبودیم واین درحالی است که افزایش حامل های انرژی، دستمزد کارگران دراین مدت اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه ثابت ماندن نرخ نان امکان پذیرنبود افزود: این ثابت ماندن نرخ نان طی این مدت بهانه ای برای برخی از نانوایان برای کاهش کیفیت نان شده بود.

بهزاد با اشاره به اینکه، سود معقول نانوایان و ارتقای کیفی نان با این افزایش نرخ همراه خواهد بود ادامه داد: افزایش خرید تضمینی گند م از یک هزار و ۵۰ تومان به یک هزار و ۱۵۵ تومان نیز بی تاثیرنبوده است.

وی در ادامه گفت: از امروز کم فروشی، گرانفروشی و رعایت نکردن مراحل تخمیرنان به ویژه استفاده از جوش شیرین به شدت کنترل می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: افزایش قیمت نان در سراسر کشور، در راستای اجرای کامل هدفمندی یارانه ها صورت پذیرفته و این افزایش قیمت منحصرا به صورت افزایش منظم سالانه و با شیب مشخص نیست و ممکن است تا آخر قبل از پایان سال هم هیئت دولت مصوبه افزایش قیمت نان را مجددا به استان ها ابلاغ کند.

صمد بهزاد افزایش قیمت نان در استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر