کد خبر: 234909 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز مطرح کرد:

برای حمایت از تولید، هیچگونه انتظار فراقانونی از هیچ بخشی وجود ندارد. بلکه مقصود برخی تحرکات کند است که باید تقویت شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، تامین زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی را از ملزومات رونق کسب و کار و توسعه تولید در استان عنوان کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، ایرج موفق، در جریان بازدید از ناحیه صنعتی کوثر و شهرک صنعتی اشتهارد گفت: برای رونق تولید باید بخشی نگری به بوته فراموشی سپرده شود و همه دستگاه‌های عامل در بخش صنعت لازم است حدود مسئولیت خود را در راستای رفع مشکلات تعریف کنند و بهتر آنکه برای توسعه کشور همه، نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

وی در ادامه افزود: برای حمایت از تولید هیچگونه انتظار فراقانونی از هیچ بخشی وجود ندارد بلکه مقصود برخی تحرکات کند است که باید تقویت شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در ادامه با بیان این مطلب که هم اکنون رویکردی کاملاً مثبت از سوی دولت و مسئولین در سطح استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در تامین زیرساخت‌های این دو شهرک صنعتی با مواردی مواجه‌ایم که با مساعدت حداقلی دستگاه‌های خدمات رسان قطعاً قابل رفع‌اند.

وی ادامه داد: لازم است مسائل موجود در صورت نیاز جلسه آتی کارگروه تدابیر ویژه تولید مطرح و در سریع‌ترین زمان ممکن در خصوص رفع آن‌ها اقدام شود.

ایرج موفق با اشاره به مشکل گازرسانی به ناحیه صنعتی کوثر اظهار داشت: علیرغم تامین شبکه داخلی و اتصال به خط لوله اصلی گاز در این ناحیه، متاسفانه از تزریق گاز طبیعی اجتناب می‌شود.

وی افزود: این در حالی است که شرکت پخش فراورده‌های نفتی نیز با استناد به نصب ایستگاه و شبکه گاز در محل از دادن سوخت مورد نیاز به واحد‌های فعال در این ناحیه خودداری می‌کند.

موفق ادامه داد: با تصویب و کلنگ زنی طرح توسعه ناحیه صنعتی کوثر که با حضور استاندار البرز و معاون وزیر صنعت انجام شد ۱۶۰ هکتار به مجموع اراضی این ناحیه افزوده شده و مقدمات برای دریافت مجوز شهرک صنعتی کوثر عملاً فراهم می‌آید.

وی گفت: تصویب شهرک صنعتی کوثر کمک موثری خواهد بود برای آن تعدادی از واحدهای این ناحیه صنعتی که فاقد پروانه بهره برداری هستند و با توجه به استناد اداره کل محیط زیست به همین نقیصه، در روند دریافت پروانه دچار وقفه شده‌اند.

موفق همچنین با اشاره به پتانسیل صنعتی موجود در شهرک صنعتی اشتهارد گفت: واحدهای صنعتی بسیار موفق و طرح‌های بسیار خوبی در این شهرک واقع هستند که می‌توان آن‌ها را افتخار بخش تولید در استان البرز دانست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صیانت و رونق بخشیدن به صنایع این شهرک، یک امر لازم و قطعاً مورد توجه ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت است که در همین راستا با بهره گیری از توان و انرژی مثبت سایر بخش‌های عامل، اصل توسعه استان را با قدرت دنبال می‌کند.

ایرج موفق بازدید از ناحیه صنعتی کوثر و شهرک صنعتی اشتهارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر