کد خبر: 242160 A

در جلسه کارگروه مدیریت پسماند فرمانداری کرج مصوب شد:

تجهیز کلیه وسایل نقلیه انتقال پسماندهای شهری کرج به سیستم GPS / شهرداری های اقماری و بخشداریها مکلفند در خصوص حمل خاک و انتقال نخاله، با اتحادیه کامیونداران شرکت حمل بار و سازمان پسماند، هماهنگی لازم را داشته و از پیمانکاران مجاز استفاده کنند.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه کرج از تجهیز تمامی کامیون ها و وسایل نقلیه انتقال پسماندهای شهری و خاک و نخاله شهرستان کرج به سیستم مکانیابی جهانی(GPS) خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، تله کو، در جلسه کارگروه مدیریت پسماند فرمانداری کرج، با بیان این که از ۴۵۰ کامیون حمل خاک و نخاله، ۲۰۰ خودرو فاقد GPS هستند، بیان داشت: تمام کامیون های انتقال خاک و نخاله، می بایست تحت پوشش سیستم مانیتورینگ قرار گیرند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت استفاده از پیمانکاران مجاز برای انتقال خاک و نخاله گفت: شهرداری های اقماری و بخشداریها مکلفند در خصوص حمل خاک و انتقال نخاله، با اتحادیه کامیونداران شرکت حمل بار و سازمان پسماند، هماهنگی لازم را داشته و از پیمانکاران مجاز استفاده کنند.

معاون فرماندار کرج در ادامه تصریح کرد: بنابر تصویب کارگروه مدیریت پسماند، پلیس راهور، از یک ماه آینده، نسبت به جلوگیری از تردد کامیون های فاقد مجوز اقدام می‌کند.

تله کو، در ادامه این جلسه در خصوص احداثسکوهای زباله در آسارا گفت: مطابق مصوبه کارگروه، بخشداری آسارا می‌بایست ظرف مدت یک هفته نسبت به تعیین محل احداثجایگاههای موقت تخلیه زباله به دبیرخانه کارگروه اقدام کند.

همچنین در این جلسه، بر امر فرهنگ سازی و ارائه برنامه‌های فرهنگی، به ویژه با برگزاری کارگاه های آموزشی برای دانش آموزان و شهروندان در حوزه حفظ محیط زیست تاکید شد.

جلسه کارگروه مدیریت پسماند فرماندار کرج جلوگیری از تردد کامیون های فاقد مجوز حمل خاک و نخاله در کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر