کد خبر: 253499 A

وزیر ورزش و جوانان در البرز عنوان کرد:

استان البرز از کمترین سرانه‌های ورزشی بهره‌مند است / نگاه سیاسی به موضوعات مختلف از جمله ورزش، طی سال‌های اخیر باعثتوقف و رشد توسعه و سازندگی در این حوزه شده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه البرز از کمترین سرانه‌های ورزشی بهره مند است و جزو فقیرترین استان‌ها در حوزه ورزش محسوب می شود، بر لزوم حذف نگاه های سیاسی جهت نیل به توسعه پایدار، از جمله ورزش کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، " محمود گودرزی " در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهید چمران، که ظهر امروز با حضور استاندار البرز، نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، شهردار و رئیس شورای شهر، در پارک چمران کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه همدلی بین مجموعه این استان مطلوب است، بیان داشت: همدلی و پیگیری مجموعه حاضر در استان، باعثهم‌افزایی شده و سبب افزایش بهره‌وری در حوزه‌های مختلف می‌شود که در البرز چنین اتفاقی رخ داده است.

وی با بیان اینکه نگاه سیاسی به عناصر اجتماعی زیان‌های فراوانی را در پی دارد، تصریح کرد: مردم از این نگاه ها آسیب می‌بینند و حذف این نگاه‌های سیاسی است که سبب منطقی‌تر و سریع‌تر اجرا شدن توسعه پایدار می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه افزود: نگاه سیاسی به موضوعات مختلف از جمله ورزش طی سال های اخیر سبب توقف توسعه و سازندگی در این حوزه شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید نگاهی فارغ از دیدگاه‌‌های سیاسی به این مجموعه داشته باشیم، گفت: خیر و برکات این اقدامات متوجه مردم و به ویژه نسل جوان می‌شود که در شرایط کنونی خطرات داخلی و خارجی زیادی آنان را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه ایجاد و احداثچنین اماکنی سبب توسعه سلامت می‌شود، تأکید کرد: پیشگیری بسیار کم هزینه‌تر، مرفه‌تر و بانشاط‌تر از درمان است و ورزش نیز از نمونه‌های بارز پیشگیری محسوب می‌شود.

گودرزی در ادامه با بیان این مطلب که ورزش از عناصر اصلی در پیشگیری از نابسامانی‌های اجتماعی، همواره مطرح و سازنده بوده و سبب رشد و توسعه جامعه می‌شود، خاطرنشان کرد: یک ریال هزینه در حوزه ورزش ده‌ها ریال نفع جامعه در حوزه‌های درمان و سلامت را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه همگرایی بین مسئولان استان البرز باید الگویی برای دیگر استان ها باشد، گفت: دولت ها به تنهایی توان اداره همه امور را ندارند؛ اگر مردم در صحنه باشند قطع به یقین اهداف کلی دولت نیز محقق خواهد شد.

گودرزی در پایان، با بیان اینکه استان البرز از جمله استان های کاملاً فقیر در حوزه ورزش است، گفت: میانگین سرانه های ورزشی در کشور ۷۰ سانتی متر است و استان البرز با ۳۰ سانتی متر فضا، از محروم ترین استانها محسوب می شود

محمود گودرزی مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهید چمران کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر