کد خبر: 335067 A

ایلنا: استاندار البرز از نظارت 1400 بازرس انتخاباتی بر فرایند سلامت انتخابات در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا در البرز، سیدحمیدطهائی، در جلسه هیأت بازرسی انتخابات استان گفت: افرادی دلسوز و مورد اعتماد و وثوق؛اعضای هیأت بازرسی را تشکیل می‌دهند تا با بی‌طرفی و عدالت و اشراف به قوانین و مقررات شاهد انتخابات با شکوهی باشیم.

وی افزود: این هیأت به فراخور چارچوب‌ها و قوانین تعیین شده و به استناد ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری؛ در راستای صیانت از آراء و نظارت بر حسن اجرای قوانین انتخابات تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: این فرایند در سطح شهرستان نیز با حضور هیأت‌های بازرسی هر منطقه به منظور مرور تکالیف محوله شکل گرفته است.

طهائی گفت: پیش بینی می‌شود نزدیک به 1400 بازرس ناظر بصورت مستقیم این وظیفه را انجام دهند و گزارش‌های لازم را به مسئولان بازرسی کشور اعلام کنند.

استاندار البرز با اشاره به بخشی از وظایف بازرسان در انتخابات افزود: نظارت بر جریان انتخابات و صندوق‌های رأی توسط بازرسان و سربازرسان در کلیه شعب صورت می‌گیرد و پیش بینی شده است که به ازای هر 15 صندوق یک سربازرس فرایند نظارت را عهده‌دار باشد.

وی خاطرنشان کرد: هر یک از متولیان امر اگر نقش خود را به بهترین نحو ممکن ایفا کنند و هیأت‌های نظارت نیز با دقت در کار و اعتماد و اعتقاد برای مردم کار کنند، شاهد رقم خوردن انتخاباتی سالم و پر شور خواهیم بود.

وی با اشاره به برگزاری فرایند انتخابات الکترونیکی در مرکز کلانشهر کرج گفت: امسال در بخشی از استان و حوزه‌های انتخابیه شهرستان‌ها، با ارتباط مستقیم و بر خط،آخرین گزارش‌ها به ستاد انتخابات کشور اطلاع رسانی می‌شود.

نظارت بازرسان بر انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر