کد خبر: 362088 A

در نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مطرح شد

ایلنا: استاندار البرز گفت: در اجرای اقتصاد مقاومتی، هیچ کم کاری از سوی مدیران در البرز قابل پذیرش نیست.

به گزارش ایلنا در البرز، سید حمید طهایی، امروز در نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه هر دستگاه عضو بر اساس وظایف محوله سازمانی باید منشور راهبردی تدوین کند، افزود: مدیران هر حوزه باید طرح‌ها و برنامه‌های عملیاتی خود را ارائه دهند و در عمل شاهد اجرایی شدن آن باشیم؛ به این ترتیب که هر دستگاه طبق راهبردهای اقتصاد مقاومتی باید طرح‌های خود را هر چه سریع‌تر به دبیرخانه این ستاد ارائه دهند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هر ۱۵ روز یک بار این ستاد در البرز تشکیل خواهد گفت: زمان گفتگو به پایان رسیده و اکنون وقت اقدام و عمل است، در این زمینه هر گونه کم کاری از سوی مدیران غیرقابل اغماض خواهد بود و در معرفی و برکناری مدیران ناتوان در اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی با کسی تعارف نداریم.

طهائی در ادامه با تأکید بر اینکه انتظار ما مدیریت جهادی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ست؛ با مهم عنوان کردن زمانبندی اجرای طرح‌ها افزود: مدیران ضمن اینکه در حوزه کاری خود بر مبنای چارچوب‌ها دستور العمل کاری ارائه می‌دهند، باید زمانبندی اجرای پروژه‌ها و برنامه‌ها را نیز اعلام نمایند در کنار این امر، به صورت ماهیانه نیز گزارش کار از مدیران دریافت می‌شود تا کارنامه فعالیت آن‌ها تا پایان سال ارزیابی گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه در واگذاری پروژه‌های عمرانی دولت به دنبال سود نیست بلکه اتمام طرح‌ها و تسریع استفاده مردم از خدمات را دنبال می‌کند با اشاره به لزوم تشکیل صندوق ضمانت و توسعه سرمایه گذاری استان تحقق این مهم را پشتوانه‌ای اجرایی و عملیاتی برای انجام و تکمیل پروژه‌های سرمایه گذاری در البرز عنوان کرد.

استاندار البرز در ادامه با بیان اینکه ارتقاء سطح بهره وری یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی ست افزود: در تمامی حوزه‌ها اعم از صنعت، کشاورزی، مراکز علمی و تحقیقاتی و... باید برنامه‌های عملیاتی تدوین شود و سمت ارتقاء سطح بهره وری سوق پیدا کند، بنابراین مسیری که باید طی شود را در قالب طرح و برنامه ارائه دهید.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تدوین و طبقه بندی آمار دستگاه‌های مختلف افزود: آمار کلیه واحدهای صنعتی و مراکز متعدد که به نوعی در اجرایی ساختن راهبردهای اقتصاد مقاومتی نقش آفرین هستند باید به دبیرخانه فرماندهی ستاد اعلام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه استقرار کامل دولت الکترونیک، از برنامه‌های دولت در استان است گفت: البرز پایلوت اجرای این طرح شده و انتظار می‌رود با اجرای برنامه‌های تدوین شده در این حوزه فرایند مکاتبات کاغذی در استان جای خود را به مکاتبات الکترونیکی دهد و شاهد اجرای نظام جامع دولت الکترونیک در استان البرز باشیم.

استاندار البرز در ادامه با بیان اینکه از مدیران بانک‌ها انتظار می‌رود همراهی بیشتری داشته و عملکردشان متفاوت از قبل باشد خاطرنشان کرد: در کنار این ستاد، اتاق فکری نیز متشکل از صاحبنظران حوزه اقتصادی به منظور بهره‌مندی از ایده‌ها شکل خواهد گرفت و ماحصل آن جهت تصویب به ستاد اصلی ارجا می‌شود.

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر