کد خبر: 368458 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز مطرح کرد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به لزوم نوسازی صنایع استان گفت: ضرورت دارد بانک ها برای نوسازی و احیا صنایع البرز همکاری کنند.

به گزارش ایلنا در البرز، ایرج موفق امروز در جلسه شورای اداری استان افزود: برای احداث شهرک‌های دانش بنیان در استان برنامه‌ریزی شده و درخواست در این ارتباط به شرکت شهرک‌های صنعتی ابلاغ شده است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه معادن و صنایع معدنی با توجه به ظرفیت های البرز خاطرنشان کرد: پشتیبانی صادرات و نظارت بر شفاف سازی قیمت‌ها و روز آمد کردن سرمایه گذاری خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این خصوص سال گذشته البرز رتبه دوم جذب سرمایه گذاران خارجی را در کشور کسب کرد.

موفق در ادامه با اشاره به جهت گیری توسعه صنعتی در البرز گفت: درصدد تقویت زیر ساخت‌های مورد نیاز هستیم و در این ارتباط ایجاد ۳ شهرک صنعتی جدید و توسعه شهرک‌های صنعتی نظرآباد و کوثر از برنامه‌های اساسی سازمان محسوب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش سهمیه آب بخش صنایع استان افزود: آخرین وضعیت واحدهای صنعتی در داخل شهرک‌ها واحدهای فعال و نیمه فعال بررسی شده و با عنایت به شعار سال برای ساماندهی آن‌ها اقدام می‌شود که در این رابطه به ۷ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به برگزاری تورهای صنعتی و برپایی نمایشگاه‌های خارجی در راستای نمایش توانمندی‌های استان گفت: تعیین اولویت‌های بخش تولید ملی موارد و عناوین طرح‌ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده که ارتقاء توان تولید ملی و تعیین تکلیف واحد‌های تولیدی مشکل دار از جمله آنهاست.

موفق در ادامه خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ حدود۵۴ میلیون دلار صادرات از استان البرز انجام شده و در سال 94 شاهد رشد دوبرابری صادرات در استان بودیم.

جلسه شورای اداری استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر