کد خبر: 412709 A

وزیر آموزش و پرورش:

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جدید 550 کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه شد.

به گزارش ایلنا در البرز، علی اصغر فانی امروز در آیین  متمرکز کشوری شکوفه‌ها و غنچه‎‎ها در دبستان حضرت فاطمه الزهرا مهرشهر کرج با بیان اینکه 30 درصد از فضاهای جدید آموزشی توسط خیرین مدرسه‎ساز در مناطق مختلف کشورساخته شده است افزود: باعث خوشحالی و افتخار است که امروزه مردم با احساس  مسئولیت مثال زدنی برای توسعه دانش و علم آموزی فرزندان کشور به کمک حال سیستم آموزشی کشور هستند.

فانی با بیان اینکه امسال 200 هزار دانش آموز کلاس اولی وارد مدرسه های کشور شدند، گفت: در سال تحصیلی جدید تعداد دانش آموزان در پایه اول ابتدایی کشور 25 هزار نفر نسبت به سال تحصیلی گذشته رشد داشته است.

وی تعداد دانش آموزان پایه های دوم تا ششم مقطع ابتدایی کشور را در سال تحصیلی 96- 95 را هفت میلیون و 700 هزار دانش آموز عنوان کرد و خاطرنشان کرد: مردم و سایر نهادهای آموزشی و تربیتی لازم است به کمک آموزش و پرورش بیایند تا در مدارس شرایط مناسبی برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مشارکت مردم و اولیا دانش آموزان و نهادهای مردمی و دولتی کمک می‌کند تا آموزش و پرورش بتواند وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهد.

فانی با بیان اینکه توسعه مشارکتی یکی از برنامه‌های پنج گانه وزارت آموزش و پرورش است، گفت: اولیای دانش آموزان با کمک‌های خود در کنار کمک‌های دولتی و خیرین می‌توانند در حل مشکلات و کمبودهای نظام تعلیم و تربیت مشارکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: آموز ش و پرورش بدون همکاری اولیا و مربیان قادر به ادامه خدمات نیست به همین دلیل مشارکت در این نهاد فرهنگی نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به لزوم احساس مسئولیت معلمان در قبال تربیت دانش آموزان کشور در مدارس افزود: دانش آموزان هم باید قدر این دوران را در مدارس بدانند و برای یادگیری و تقویت روحیه همیاری و همکاری درجهت کسب دانش، بینش اخلاقی و سایر صفات ارزشمند تلاش کنند.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دراین هفته یاد و خاطره امام راحل (ره ) و 36 هزار دانش آموز و پنج هزار معلم شهید را گرامی می داریم زیرا به برکت حماسه آفرینی های رزمندگان سرافراز و شهدای گرانقدر، ایران اسلامی همچنان پا برجا و در جهت رشد و اعتلا حرکت می کند.

فانی در ادامه با اشاره به سابقه افتخارات دانش آموزی این استان در عرصه های مختلف گفت: مفتخرم هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید امروز در استاتی حضور دارم که افتخارات بزرگی همچون شهید محمد حسین فهمیده را در عرصه دانش آموزی کشور تقدیم کشور کرده است.

وی با اشاره به کسب موفقیت کیمیا علیزاده در عرصه المپیک گفت: افتخار کسب شده توسط این دانش آموز موفق کشور نشان از ظرفیت و توانمندی بالای این استان در عرصه‌های مختلف دارد.

آموزش و پرورش مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا