کد خبر: 109381 A

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:

در شهر تهران ۷۳ درصد پرسنل خواهران و ۲۷ درصد را معلمان مرد تشکیل می‌دهد در حالی که ترکیب دانش‌آموزی پنجاه و نیم درصد دختران و چهل و نه و نیم درصد را پسران تشکیل می‌دهند در واقع تفکیک جنسیتی همکاران مناسب نیست.

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه با وجود ترکیب مساوی دانش‌آموزان در شهر تهران گفت: ۷۳ درصد از معلمان تهران زن هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یزدی‌خواه(مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران) با حضور در جلسه علنی شورای شهر تهران گزارشی در مورد آغاز سال تحصیلی ارائه داد و افزود: ۹ درصد کل دانش‌آموزان کشور در مناطق ۱ تا ۱۹ تهران هستند.

وی با بیان اینکه شهر تهران متراکم‌ترین دانش‌آموزان را در کشور به خود اختصاص داده است، افزود: بالاترین تراکم متعلق به کلاس‌های درس مدارس تهران یعنی ۳۰ دانش‌آموز در یک کلاس است در حالی که در کشور این تراکم ۲۲ نفر است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۳۹ هزار کلاس درس در تهران وجود دارد؛ به تفکیک مدارس مختلف شهر تهران را اعلام کرد و گفت: در شهر تهران ۷۳ درصد پرسنل خواهران و ۲۷ درصد را معلمان مرد تشکیل می‌دهد درحالیکه ترکیب دانش‌آموزی پنجاه و نیم درصد دختران و چهل و نه و نیم درصد را پسران تشکیل می‌دهند در واقع تفکیک جنسیتی همکاران مناسب نیست.

وی با بیان اینکه ۹۵ مدرسه درخواست کردند تا به صورت تخصصی ورزشی فعالیت کنند، ادامه داد: در سال گذشته اعزام دانش‌آموزان دبیرستانی به راهیان نور به دلیل سوانحی که رخ داد کاهش یافت. اما در بخش اعزام آنها به اردو دو میلیون نفر دانش‌آموز به اردو رفتند در حالی که تعداد دانش‌آموزان شهر تهران یک میلیون و هشتاد هزار نفر است و برخی از آنها دو بار به اردو اعزام شدند.

یزدی‌خواه با بیان اینکه ۹۵ درصد از بودجه آموزش و پرورش هزینه‌ای است، تأکید کرد: از این رو بودجه‌ای برای برنامه‌های فرهنگی دانش‌آموزان به صورت کافی نداریم.

وی به شاداب‌سازی و هوشمندسازی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: بهتر است برای شاداب‌سازی دانش‌آموزان دختران ست‌های ورزشی دخترانه در اختیار آنها قرار گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه برخی از املاک مازاد آموزش و پرورش نیاز به تغییر کاربری دارند از این رو از کمیسیون ماده ۵ می‌خواهیم خارج از نوبت به این تغییر کاربری‌ها بپردازد، تصریح کرد: در بحثعوارض نیز ناشی از صدور پروانه‌ها نیز بحث‌هایی داریم که در آینده آنها را مطرح می‌کنیم.

آموزش و پرورش برنامه های فرهنگی بودجه تغییر کاربری جلسه علنی دانش آموز دانش آموزان راهیان نور شهر تهران مدیرکل آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر