کد خبر: 109802 A

نماینده مردم بجنورد در مجلس؛

سازمان‌ها و ارگان‌های فراوانی در کشور با محوریت کودک و نوجوان در حال فعالیت هستند اما علی‌رغم تلاش‌های فراوان صورت گرفته، برنامه‌ای مدون و جدی برای این قشر مهم نداریم.

ایلنا: قاسم جعفری، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی از تاسیس فراکسیون کودک و نوجوان خبر داد.

به گزارش ایلنا، " قاسم جعفری "، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: هیئت موسس این فراکسیون تشکیل شده است و به‌زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گفته قاسمی، محمد دهقان، نماینده مردم طرقبه و چناران و علیرضا منظری توکلی نماینده ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺎﻓﺖ ﻭ ﺭﺍﺑﺮ ﻭ ﺍﺭﺯﻭﺋﯿﻪ به عنوان اعضای هیئت موسس فراکسیون کودک و نوجوان شناخته شده‌اند و این فراکسیون به‌زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آستانه هفته ملی کودک بر لزوم توجه جدی به مقوله تربیت کودکان و نبود متولی مشخص در برآورده کردن همه خواسته‌های این قشر مهم اشاره کرد و در ادامه گفت: سازمان‌ها و ارگان‌های فراوانی در کشور با محوریت کودک و نوجوان در حال فعالیت هستند اما علی‌رغم تلاش‌های فراوان صورت گرفته، برنامه‌ای مدون و جدی برای این قشر مهم نداریم و بسیاری از نیاز‌ها و خواسته‌های به‌ حق حوزه کودکان نادیده گرفته شده است.

وی هدف از تشکیل فراکسیون کودک و نوجوان در مجلس شورای اسلامی را ایجاد نگاهی کلان و برنامه‌ریزی مدون برای ارتقای سلامت، تربیت و حمایت همه جانبه از کودکان عنوان کرد و گفت: نگهداری کودکان بی‌سرپرست، طراحی راه‌کارهایی همه جانبه برای مقابله با بزه‌کاری کودکان، حمایت از سرپرستان کودکان، برنامه‌ریزی کلان برای سلامت و تربیت کودکان و بسیاری از موارد مرتبط به حوزه کودک از جمله مواردی است که در فراکسیون کودک و نوجوان مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

جعفری با قدردانی از تصمیم سازمان‌های مرتبط با کودکان برای برگزاری هفته ملی کودک گفت: اگر از سوی خانواده‌ها و دولت به تربیت اسلامی کودکان توجه شود، آینده انقلاب و نظام تضمین خواهد شد و هزینه‌کردهای مالی و معنوی امروز، چشم‌انداز و افق آینده نظام انقلاب اسلامی را بیمه می‌کند.

امسال با هماهنگی انجام شده از سوی ۱۹ سازمان متولی امور کودکان و نوجوانان، هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۲ مهرماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

آموزش و تحقیقات مجلس انقلاب اسلامی انقلاب و نظام تربیت کودکان خانواده سلامت شورای اسلامی کودک و نوجوان کودکان و نوجوانان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر