کد خبر: 111673 A

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با ایلنا:

اگر آقای توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شود به طور حتم نمایندگان جدی‌تر به کارنامه او ورود پیدا می‌کنند که در این صورت ایشان باید پاسخ منطقی داشته باشند.

ایلنا: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سرپرست وزارت علوم از حضورش در جریانات فتنه سال۸۸ اظهار پشیمانی نکرد.

عبدالوحید فیاضی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به حضور سرپرست وزارت علوم در جلسه روز گذشته(۱۶ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: ایشان در این جلسه به برنامه‌هایی که از زمان حضورش در وزارت علوم پیاده کرده است، اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه توفیقی علاقه‌مند بود روی برنامه‌های خود به عنوان وزیر احتمالی پیشنهادی علوم بحثکند، افزود: اما وقتی ایشان می‌خواستند برنامه خود را به عنوان وزیر پیشنهادی مطرح کنند، با واکنش‌های نمایندگان مواجه شد.

فیاضی‌ به سوالات نمایندگان از سرپرست وزارت علوم اشاره کرد و افزود: نمایندگان در مورد مسائل سیاسی و حضور توفیقی در فتنه سال ۸۸ سوالاتی را مطرح کردند که پاسخ توفیقی قانع کننده نبود.

وی تصریح کرد: البته زمانی باید این صحبت‌ها مطرح می‌شد که آقای توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی می‌شد.

فیاضی به فیلم سخنرانی توفیقی درجریانات فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و افزود: فیلم سخنرانی توفیقی را همه دیده‌اند و آن را به عنوان معیار قضاوت در مورد ایشان قرار داده‌اند اما ایشان در جهت رد، تکذیب و یا پشیمانی چیزی نگفتند.

وی ادامه داد: اگر ایشان به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شود به طور حتم نمایندگان جدی‌تر به کارنامه آقای توفیفی ورود پیدا می‌کنند که در این صورت ایشان باید پاسخ منطقی داشته باشند.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اگر توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شود، نمی‌تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد.

آموزش و تحقیقات مجلس فتنه کمیسیون آموزش و تحقیقات نمایندگان مجلس وزارت علوم کمیسیون ایشان پیشنهادی قانع توفیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر