کد خبر: 113261 A

معاون وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

متاسفانه در جامعه تنها مشارکت مالی اولیا دیده می‌شود در حالی که این طور نیست و مشارکت تربیتی، آموزشی و در وهله آخر مشارکت مالی مدنظر است.

ایلنا: رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: سال گذشته ۵۷۸ میلیارد و ۳۰۱ میلیون و ۶۸ هزار و ۵۵۶ ریال مشارکت مالی داوطلبانه اولیا را داشتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ فرشته حشمتیان امروز در نشست خبری که به مناسبت آغاز هفته پیوند اولیا و مربیان برگزار شد، گفت: باورهای دینی و اخلاق اسلامی باید در بین دانش آموزان رشد کند به طوری که دانش آموز در خانه و مدرسه آموزه‌های دینی را لازم و مجزوم هم دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۹۶ هزار انجمن اولیا مربیان فعال در سطح کشور داشتیم، افزود: بیش از ۷۰۰ و ۷۰ هزار نفر نیز عضو انجمن اولیا مربیان بودند.

حشمتیان به چند اقدام تحولی برای توسعه کیفی انجمن‌های اولیا مربیان اشاره کرد و افزود: ایجاد مقدمه برای انجمن اولیا و مربیان ازجمله این اقدامات تحولی است که منظور از مقدمه، تشکیل انجمن اولیا و مربیان کلاسی است تا یک قدم فرا‌تر حرکت کنیم.

وی تشکیل هسته‌های علمی مدرسان و مشاوران خانواده را از دیگر اقدام تحولی ذکر کرد و افزود: در حال حاضر ۸ هزار مدرس فعال در سطح کشور داریم.

حشمتیان افزود: در هر استان ۵ الی ۱۰ نفر از نخبگان مدرس خانواده انتخاب و به عنوان هسته علمی، هدایت کننده سایر مدرسان می‌شوند.

حشمتیان با اشاره به اینکه اولیای دانش آموزان اغلب از صاحب نظران هستند، افزود: بنابراین می‌طلبد که کلاس‌های آموزش خانواده دارای وزن علمی باشد و به جای اینکه سخنرانی‌هایی با تعداد زیاد برگزار شود جلسات تخصصی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در کنار هسته‌های علمی مدرسان خانواده، هسته‌های علمی مشاوران خانواده نیز پیش بینی شده است.
وی تعداد مراکز راهنمایی و مشاوره در سطح کشور را ۱۹۵ مرکز اعلام کرد و افزود: البته مراجعه به مرکز مشاوره به این معنی نیست که خانواده‌ها دچار مشکل هستند بلکه بیشتر راهنمایی و مشاوره مدنظر است.

حشمتیان به مشارکت مالی اولیا در امور مدارس اشاره کرد و افزود: متاسفانه در جامعه تنها مشارکت مالی اولیا دیده می‌شود در حالی که این طور نیست و مشارکت تربیتی، آموزشی و در وهله آخر مشارکت مالی مدنظر است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اولیا مشارکت مالی قابل توجهی داشتند، افزود: ۵۷۸ میلیارد و ۳۰۱ میلیون و ۶۸ هزار و ۵۵۶ ریال مشارکت مالی داوطلبانه اولیا را داشتیم.

آموزه های دینی اخلاق جامعه خانواده دانش آموز دانش آموزان رشد مدرسه نخبگان وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر