کد خبر: 128337 A

مرزهای مهران، شلمچه و چزابه مرزهای کاملا امن برای ورود به عراق است اما در مرزخسروی نگرانی‌های امنیتی وجود دارد که به زائران توصیه می‌شود از ورود به عراق ازاین مرز خودداری کنند.

ایلنا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، درباره ورود غیر قانونی زائران به عراق هشدار داد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۱۱۰ ایرانی به علت ورود بدون ویزا به عراق در زندان‌های این کشور بسر می‌برند.

به گزارش ایلنا، «حسن دانایی فر» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: با توجه به اینکه در آستانه اربعین حسینی بسیاری از دوستداران امام حسین(ع) برای زیارت ومراسم عزاداری به عتبات عالیات سفرخواهند کرد، دریافت ویزا برای این سفر ضروری است.

وی بابیان اینکه براساس قانون عراق مجازات ورود غیر قانونی به این کشور ۳ تا ۶ سال حبس است گفت: در حال حاضر حدود ۱۱۰ ایرانی به علت ورود بدون ویزا به عراق در زندان‌های این کشور بسر می‌برند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق افزود: اکنون دولت عراق برای صدور ویزا به این کشور تسهیلاتی فراهم کرده است و در شهرهای تهران، اهواز، مشهد وهمچنین مرزهای مهران، شلمچه و فرودگاه نجف برای زائران اربعین حسینی ویزا صادر خواهد کرد.

دانایی فر مرزهای مهران، شلمچه و چزابه را از مرزهای کاملا امن برای ورود به عراق عنوان کرد و افزود: در مرزخسروی نگرانی‌های امنیتی وجود دارد که به زائران توصیه می‌شود از ورود به عراق ازاین مرز خودداری کنند.

وی افزود: کسانی که بدون ویزا به کردستان عراق سفر می‌کنند برای ورود به مناطق جنوبی و مرکزی عراق حتما باید ویزا دریافت کنند در غیر اینصورت و در صورت دستگیری بر اساس قوانین عراق به ۳ تا ۶ سال محکوم خواهند شد.

امام حسین ایران جمهوری اسلامی ایران زندان عراق عزاداری فرودگاه قانون کردستان عراق اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر