کد خبر: 128958 A

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم:

جلسه رسمی کمیسیون دائمی شورای علوم تحقیقات و فناوری در دوره جدید با حضور اعضای کمیسیون روز چهارشنبه هفته جاری در جوار نمایشگاه برگزار خواهد شد.

ایلنا: ‌ معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: دستاوردهای پژوهشی و فناوری وزارت نیرو وزارت نفت، وزارت دفاع، و وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صدا و سیما و نیز انیستو پاستور درچهاردهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش و فناوری کشورارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور گفت: نمایشگاه امسال در فضای بالغ ۱۲ هزار مترمربع فضای فیزیکی(بیش از ۷ هزار مترمربع فضای مفید غرفه‌ها) در ۱۱ سالن مجزا و در سه بخش اصلی راه اندازی شده است..

وی با اشاره به بخش‌های سه گانه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور گفت: بخش اول، ارائه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور از جمله موسسات آموزش عالی دولتی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی است البته دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز با بخش ویژه توسعه اشتغال کارآفرینی به صورت ویژه دراین بخش شرکت کرده است.

احمدی تصریح کرد: بخش دوم فن بازار ملی جمهوری اسلامی ایران است که با هدف عرضه محصولات فناوری‌های دانش بنیان پارک‌های علمی و فناوری و مراکز رشد سراسر کشور فعال است.

وی ادامه داد: در سومین فن بازار ملی، بخش‌های جدید و ویژه‌ای از جمله تالار تبادل ایده‌های بر‌تر، تالار عرضه فناوری و تالار ارائه نیازهای فناورانه حوزه کاربرد برای اولین بار اجرا شده است.

احمدی ادامه داد: بخش سوم ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دستگاه‌های اجرایی کشور است که در این بخش واحدهای پژوهش و فناوری وزارت نیرو، وزارت نفت، وزارت دفاع، و وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صدا و سیما و نیز انیستو پاستور به عنوان ارائه فناوری‌های حوزه سلامت حضور چشمگیری دارند.

وی همچنین به برنامه‌های ویژه نمایشگاه اشاره کرد و افزود: در نمایشگاه امسال بخش ویژه پارک علم و فناوری کودک و نوجوان با هدف بازدید گروه دانش آموزی پیش بینی شده و همچنین در طی روزهای برپایی نمایشگاه برگزاری ۱۴ میزگرد، سمینار علمی و کارگاه آموزشی در زمینه‌های مختلف برناهم ریزی شده است.

به گفته وی سومین جلسه رسمی کمیسیون دائمی شورای علوم تحقیقات و فناوری در دوره جدید با حضور اعضای کمیسیون روز چهارشنبه هفته جاری در جوار نمایشگاه برگزار خواهد شد.

اشتغال دستگاه های اجرایی سلامت علمی و فناوری علوم تحقیقات و فناوری فناوری وزارت دفاع وزارت صنعت معدن و تجارت وزارت علوم وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر