کد خبر: 133895 A

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی؛

متاسفانه عده‌ای در حوزه تولید منابع آموزشی تنها سود شخصی خود را لحاظ می‌کنند و تولیداتی را روانه بازار می‌کنند که تنها در کوتاه مدت باعثپیشرفت ظاهری کودکان می‌شود و در طولانی مدت اثرات مخربی بر فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان دارد.

ایلنا: رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با انتقاد از تبلیغ برخی محصولات آموزشی در صدا و سیما، افزود: متاسفانه عده‌ای در حوزه تولید منابع آموزشی تنها سود شخصی خود را لحاظ می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدیان، جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد را یکی از اقدامات خوب و حسنه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دانست و گفت: ما باید به نحوی از ناشرین، مولفین و نویسندگان کتاب‌های آموزشی تجلیل کنیم و تلاش‌های آن‌ها را ارج بگذاریم.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، به گستره تنوع مواد و رسانه‌های آموزشی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: دانش‌آموز علاوه برکتاب‌های درسی به کتاب‌ها و منابع کمک آموزشی نیاز دارند و ما وظیفه داریم تا منابع آموزشی مناسب را به دانش‌آموزان، خانواده‌ها و معلمین معرفی کنیم.

محمدیان با تاکید بر اینکه شورای عالی آموزش و پرورش نظارت بر تولید منابع آموزشی را به سازمان پژوهش محول کرده است، افزود: هر محصولی که به‌طور مستقیم با جامعه ارتباط دارد، یک دستگاه نظارتی آن را تایید می‌کند تا خدای نکرده سلامت جامعه به خطر نیفتد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به سوء استفاده برخی از ناشران از احساس خوب خانواده‌ها به فرزندانشان اشاره کرد و گفت: متاسفانه عده‌ای در حوزه تولید منابع آموزشی تنها سود شخصی خود را لحاظ می‌کنند و تولیداتی را روانه بازار می‌کنند که تنها در کوتاه مدت باعثپیشرفت ظاهری کودکان می‌شود و در طولانی مدت اثرات مخربی بر فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان دارد.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها، صدا و سیما را به‌عنوان یک مرجع برای کالای مناسب می‌شناسند، یادآور شد: صدا و سیما باید در زمینه معرفی منابع آموزشی توجه و دقت بیشتری داشته باشد که راهکارهای آن درمصوبه ۸۲۸ شورای عالی آموزش و پرورش که با امضای رئیس جمهور ابلاغ شده، دیده شده است.

جامعه خانواده دانش آموزان رئیس جمهور رشد روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی صدا و سیما کودکان وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر