کد خبر: 139777 A

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

آزمون ارشد در روزهای ۸ و ۹ دهم خرداد ماه ۹۳ برگزار خواهد شد / داوطلبان شرکت در دوره بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد، باید معدل کل ۱۷ داشته باشند.

ایلنا: رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت نام کار‌شناسی ارشد با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه از امروز(یکشنبه ۶ بهمن) خبر دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر اقبالی در نشست خود که در مرکز آزمون دانشگاه آزاد برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: داوطلبان می‌توانند از امروز(۶ بهمن) تا سه شنبه(۱۵ بهمن) با مراجعه با سایت www. azmoon. org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند و هر داوطلب می‌تواند ۲۰ رشته را انتخاب و در سایت آن را ثبت کند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در مورد حوزه‌های امتحانی نیز گفت: آزمون کارشناسی ارشد، در سی و یک حوزه امتحانی برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند حوزه امتحانی خود را با توجه به نزدیکی محل زندگی و کار خود انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان درنظر داشته باشند که فقط از یک مجموعه امتحانی می‌توانند انتخاب و تعیین رشته کنند.

اقبالی به زمان برگزاری آزمون اشاره کرد و افزود: آزمون ارشد در روزهای ۸ و ۹ دهم خرداد ماه ۹۳ برگزار خواهد شد.

وی همچنین در مورد فارغ التحصیلان ممتاز گفت: ثبت نام از متقاضیان بدون آزمون در تاریخ‌های اعلام شده آغاز می‌شود لذا داوطلبان باید به سایت www. azmoon. org مراجعه کنند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شرایط ثبت نام برای دوره‌های بدون آزمون گفت: داوطلبان شرکت در دوره بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد، باید معدل کل ۱۷ داشته باشند و جز ده درصد فارغ التحصیلان بر‌تر بر اساس تعداد ثبت نام شدگان محل دانشگاهی در رشته مربوطه و در سال ورود باشند.

اقبالی خاطرنشان کرد: این دسته از داوطلبان باید دوره کار‌شناسی خود را ظرف مدت ۸ نیم سال و فارغ التحصیلان دوره کار‌شناسی پیوسته، ظرف مدت ۴ نیم سال دوره‌های تحصیلی را به پایان رسانده باشند.

رئیس مرکز آزمون دانشکاه آزاد افزود: این دسته از داوطلبان باید درنظر داشته باشند که رشته‌های انتخابی باید همنام و متجانس با رشته تحصیلی دوره کارشناسی‌شان باشد.

به گفته اقبالی؛ فارغ التحصیلان واجد شرایط این دوره در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد همچنین زمان اعلام اسامی پذیرفته شدگان دوره‌های بدون آزمون را هفته اول اسفند ماه جاری اعلام کرد.

دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی کارشناسی ارشد آزمون شناسی ارشد داوطلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر