کد خبر: 146356 A

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:

یکی از مهم‌ترین تحولات دوره اخیر، رویکرد جدید دانشگاه برای افزایش کیفیت فعالیت های دانشگاه است؛ توجه به تحصیلات تکمیلی، تبدیل علم به ثروت از طریق مراکز رشد و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان از این جمله است.

ایلنا: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور با تاکید بر اینکه افق معاونت پژوهشی این دانشگاه بسیار روشن است، گفت: براساس نظر رییس دانشگاه، شورای راهبردی یا شورای عالی پژوهش با حضور افراد برجسته حوزه در کنار سایر شوراهای راهبردی تشکیل می‌شود.

به گزارش ایلنا، " ابراهیم واشقانی فراهانی "، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: میرزاده ماموریت داده تا طرح جامع و یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی را برای پژوهش و فن آوری تهیه کنیم، ازاین روبا همکاری اعضای هیات علمی و مدیران، در حال تدوین برنامه‌ایم. در صورت عملیاتی شدن این برنامه گام بسیار بزرگی در ارتقا سطح دانشگاه در جهت تبدیل شدن به یک دانشگاه تراز اول در سطح ملی و بین المللی برخواهیم داشت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: برای نخستین بار در سطح کشور دفتری به نام دفتر تجاری کردن نتایج پژوهشی زیرنظر مستقیم ریاست دانشگاه ایجاد شده است.

ابراهیم واشقانی تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین تحولات دوره اخیر، رویکرد جدید دانشگاه برای افزایش کیفیت فعالیت­های دانشگاه است؛ توجه به تحصیلات تکمیلی، تبدیل علم به ثروت از طریق مراکز رشد و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان از این جمله است.

وی افزود: یکی از شاخص‌ترین حرکت‌ها در این زمینه تشکیل شورای راهبردی اقتصاد دانش بنیان بوده است که برای اجرایی کردن آن در حال تعامل نزدیک با دستگاه‌های اجرایی برای رفتن به سمت ایجاد درآمد از محل پروژه‌های برون دانشگاهی هستیم تا بتوانیم نیازهای صنعت و جامعه را برآورده کنیم، در حال حاضر با معاونت علمی فن آوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه بسیار خوبی در این زمینه امضا شده و در حال اجرا است.

وی در ادامه گفت: قطعا حضور آیت الله رفسنجانی در اجلاس شصت و هشتم به عنوان یکی از موسسان اصلی این دانشگاه عاملی برای ایجاد انگیزه بیشتر در خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی است.

واشقانی با اشاره به پایمردی و صبوری آیت الله رفسنجانی در مسیر رشد و تعالی دانشگاه آزاد به عنوان یکی از افتخارات نظام گفت: این امر برای همه مدیران و اعضای هیات علمی درس بزرگی است. قطعا در فعالیت‌های های بعدی دانشگاه، حضور ایشان و استفاده از سخنان ایشان می‌تواند بسیار راه گشا باشد.

اقتصاد تحصیلات تکمیلی ثروت جامعه دانشگاه آزاد اسلامی درآمد رشد ریاست جمهوری صنعت فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر