کد خبر: 149652 A

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

هر منطقه آموزشی باید حداقل یک مرکز اختلال یادگیری مجهز با نیروی انسانی متخصص داشته باشد / به زودی با همکاری مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی برنامه جدیدی برای آموزش معلمان چند پایه تدوین و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

ایلنا: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از رسمی شدن دوره پیش دبستانی در آموزش و پرورش ابتدایی خبر داد و گفت: از سال تحصیلی آینده مراکز پیش دبستانی در مناطق محروم، مرزی و دو زبانه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، " محمد دیمه‌ور " معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در دومین گردهمایی مدیران آموزش و پرورش استثنایی کشور، بهرمندی معلمان از تخصص‌های لازم در طرح آموزش تلفیقی - فراگیر را ضروری دانست و اظهار داشت: فراگیر شدن آموزش تلفیقی در دوره‌های مختلف تحصیلی، نظام آموزشی را از استحکام بیشتری برخوردار خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، در ادامه افزود: به زودی با همکاری مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی برنامه جدیدی برای آموزش معلمان چند پایه تدوین و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی در این نشست، سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان را مهم دانست و تصریح کرد: برخی از این دانش آموزان در مواجه با مشکلات، در پایه‌های مختلف ابتدایی، اقدام به ترک تحصیل می‌کنند.

دیمه ور از رسمی شدن دوره پیش دبستانی در آموزش و پرورش ابتدایی سخن گفت و افزود: از سال آینده مراکز پیش دبستانی در مناطق محروم، مرزی و دو زبانه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، با تأکید بر اینکه پیش دبستانی، آموزش پذیر شدن نوآموزان را به همراه دارد، افزود: این دانش آموزان با آمادگی بهتر و توانایی‌های لازم وارد پایه اول می‌شوند.

وی تأسیس مراکز اختلالات یادگیری را فرصتی طلایی برای آموزش ابتدایی عنوان کرد و یادآور شد: هر منطقه آموزشی باید حداقل یک مرکز اختلال یادگیری مجهز با نیروی انسانی متخصص داشته باشد.

آموزش و پرورش دانش آموزان مشکلات معاون نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش آموزش دبستانی ابتدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر