کد خبر: 162668 A

وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

از آنجایی که اولیای دانش آموزان هم مخاطبین ما هستند می‌توانیم در بخش سلامت نیز با ‌آن‌ها در ارتباط باشیم و به طور کلی می‌توان گفت آموزش و پرورش با ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور مرتبط است

وزیر آموزش و پرورش گفت: پروژه‌های مختلف آموزش سلامت با استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزی در مدارس در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " علی اصغر فانی "، وزیر آموزش و پرورش در همایش هفته سلامت که صبح امروز در سالن همایشهای بین المللی رازی برگزار شد گفت: آموزش و پرورش مسئولیت تعلیم و تربیت سلامت و در یک جمله رسیدگی به امور ۵ / ۱۲ میلیون دانش آموز را عهده دار است.

وی تصریح کرد: از آنجایی که اولیای دانش آموزان هم مخاطبین ما هستند می‌توانیم در بخش سلامت نیز با ‌آن‌ها در ارتباط باشیم و به طور کلی می‌توان گفت آموزش و پرورش با ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور مرتبط است. از همین رو آموزش را باید بزرگ‌ترین فصل حاکمیت و ملت دانست.

وزیر آموزش و پرورش سلامت را از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین نیازهای بشر و ارزشهای فردی و اجتماعی عنوان کرد و افزود: از همین رو دسترسی به بالا‌ترین سطح سلامت جز اهداف اجتماعی دولت‌ها به حساب می‌آید.

وی بر سلامت دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه تاکید کرد و افزود: اجرای پروژه‌های مختلف آموزش سلامت با استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزی در مدارس در حال اجراست.

به گفته وی آموزش سلامت موثر، محیط ایمن و سالم مدرسه، تغذیه سالم، خدمات بهداشتی مطلوب در مدارس سلامت روان و مشاوره فعالیتهای فیزیکی مناسب، در سلامت مدارس موثر هستند.

آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت تعلیم و تربیت تغذیه جامعه دانش آموزان سلامت سلامت روان فردی و اجتماعی مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر