کد خبر: 164158 A

نایب رئیس خانه مداحان درگفت و گو با ایلنا‌ اعلام کرد:

با اعضای خانه مداحان کارهای اقتصادی انجام خواهیم داد / در این سال دانشکده علمی کاربردی علوم و فنون مداحی برای خواهران و برادران مداح راه اندازی خواهد شد / به نظر می‌رسد دانشکده علمی کاربردی علوم و فنون مداحی‌ از نیمه دوم سال جاری راه اندازی و دانشجو بپذیرد.

نایب رئیس خانه مداحان انجام کارهای اقتصادی به منظور درآمدزایی را یکی از برنامه‌های این نهاد در سال ۹۳ عنوان کرد.

حسن آهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد برنامه‌های خانه مداحان کشور در سال جاری گفت: در این سال دانشکده علمی کاربردی علوم و فنون مداحی برای خواهران و برادران مداح راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه محوریت برنامه‌های خانه مداحان در سال ۹۳ مربوط به دانشکده علوم و فنون مداحی است، افزود: این دانشکده در مقطع کاردانی و کار‌شناسی دانشجو می‌پذیرد.

آهی در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی پذیرش دانشجو در دانشکده علمی کاربردی علوم و فنون مداحی گفت: دانشجویان از طریق خانه مداحان کشور به دانشکده معرفی می‌شوند اما افرادی معرفی خواهند شد که سطح پایه مداحی را بدانند.

نایب رئیس خانه مداحان در پاسخ به سؤال دیگری که این دانشکده از چه زمانی راه اندازی می‌شود، گفت: مقدمات کار انجام شده است و مجوز دانشکده از وزارت علوم نیز اخذ شده است بنابراین به نظر می‌رسد از نیمه دوم سال جاری راه اندازی و دانشجو بپذیرد.

وی شناسایی خواهران مداح را از دیگر برنامه‌های سال ۹۳ خانه مداحان کشور ذکر کرد، و افزود: امسال به طور جدی دنبال آن هستیم خواهران مداح شناسایی، تعیین سطح و همچنین ارتقا سطح یابند.

آهی با اشاره به اینکه برای خواهران مداح نیز کلاسهای آموزش مداحی برگزار می‌کنیم، افزود: خواهران مداح حداقل باید یک سال دوره ببینند و بعد از آن کارت شناسایی برای آنها صادر خواهد شد چنانچه برای آقایان مداح نیز از دو سال پیش این کار انجام شده است.

آهی ایجاد شرکت تعاونی مصرف و شرکت تعاونی اقتصادی را از دیگر برنامه‌های خانه مدا حان کشور در سال ۹۳ عنوان کرد و افزود: از آنجایی که بودجه‌ای نداریم ودرقالب NGO فعالیت می‌کنیم به دنبال این هستیم کارهای اقتصادی انجام بدهیم، تا درآمد زایی داشته باشیم.

نایب رئیس خانه مداحان با اشاره به اینکه خانه مداحان ۱۷۰۰ عضو دارد، افزود: با اعضای خود کارهای اقتصادی انجام خواهیم داد.

آهی افزود: ۱۷۰۰ نفر عضو با مبلغی شروع خواهندکرد و شرکت تعاونی را تشکیل می‌دهند و از بانک هم وام خواهیم گرفت.

وی درپاسخ به این سوال که برای انجام کارهای اقتصادی در چه مرحله‌ای هستید، افزود: فزود: ‌ پیش زمینه کار را انجام دادیم ودرجلسه امشب ذهن اعضاء را نسبت به این موضوع آشنا می کنیم.

بودجه دانشجو درآمد ذهن مداحان وزارت علوم دانشکده اندازی مداحی فنون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر