کد خبر: 196033 A

پژوهشگر برتر کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

برگزاری استیضاح در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها نه تنها به برنامه‌ریزی‌های سال تحصیلی جدید آسیب می‌زند، بلکه فرصت استفاده از خرد جمعی دانشگاهیان را نیز سلب می‌کند.

یکی از پژوهشگران بر‌تر کشور ضمن اشاره به اینکه عدم ثبات در مدیریت وزارت علوم به دلیل استیضاح وزیر سبب اختلال در مدیریت کلان کشور خواهد شد، گفت: برگزاری استیضاح در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها نه تنها به برنامه‌ریزی‌های سال تحصیلی جدید آسیب می‌زند، بلکه فرصت استفاده از خرد جمعی دانشگاهیان را نیز سلب می‌کند.

عبدالله قاسمی پیربلوطی پژوهشگر بر‌تر سال ۸۸ و ۹۲ کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد استیضاح وزیر علوم گفت: من شخصیتی سیاسی نیستم اما معتقدم با توجه به آنچه در دانشگاه‌های کشور در یک سال اخیر رخ داده، عملکرد وزیر علوم مناسب بوده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت علوم برای گرفتن رای اعتماد وزرای پیشنهادی برای این وزارتخانه در ابتدای کار دولت یازدهم با چالش‌هایی روبرو شد، افزود: اکنون نیز با استیضاح وزیر، وزارت علوم دوباره دچار عدم ثبات در مدیریت می‌شود که این امر در سیستم مدیریت کلان کشور در بلند مدت اختلال ایجاد می‌کند.

این پژوهشگر بر‌تر افزود: اکنون در آستانه سال تحصیلی جدید قرار داریم، باید شرایطی فراهم شود تا وزیر بتواند با آسودگی خاطر برنامه‌ریزی‌های لازم برای سال تحصیلی جدید و ورودی‌های جدید را انجام دهد در حالی که استیضاح، مانع از این کار خواهد شد.

قاسمی پیربلوطی اظهار کرد: بنابراین برگزاری استیضاح در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها نه تنها به برنامه‌ریزی‌های سال تحصیلی جدید آسیب می‌زند بلکه فرصت استفاده از خرد جمعی دانشگاهیان را نیز سلب می‌کند.

استیضاح دولت وزارت علوم وزارتخانه جمعی دانشگاه تعطیلی تحصیلی گرفتن پژوهشگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر