کد خبر: 205536 A

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد:

نباید اجازه دهیم؛ واجب التعلیم ها با خروج از پوشش آموزش و پرورش به جمع بی‌سوادان کشور اضافه شوند / ۴۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی در سال جدید راه‌اندازی می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تاکید رئیس جمهور بر بالا بردن سهم و نقش بخش خصوصی در آموزش و پرورش و راه اندازی ۴۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی در سال جدید خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مخبر دزفولی در خصوص مصوبات جلسه ۷۵۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: موضوع اصلی جلسه سند تحول آموزش و پرورش بود که پیشتر به در دستور کار قرار گرفته شدن ۴۰ اقدام ملی این سند در سال جاری توسط وزارت آموزش و پرورش اشاره شده بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اجرایی شدن برنامه درس ملی، توسعه فرهنگ نماز، تقویت نقش تربیتی خانواده‌ها در ارتباط با دانش آموزان و مدارس، تقویت و توسعه پیش دبستانی‌ها با رویکردهای مثبت و سازنده در زمینه تربیت فرزندان از مهمترین این اقدامات است.

ارائه پوشش کامل به واجب التعلیم‌ها توسط آموزش و پرورش

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره در اولویت اجرا بودن موضوع " ارائه پوشش کامل به واجب التعلیم ها " در برنامه امسال آموزش و و پرورش گفت: یکی از اصلی‌ترین رویکردها در سند تحول آموزش و پرورش جلوگیری از رشد بی‌سوادی و اضافه شدن بی‌سوادهاست که روند و رویکرد اصلی کشور ریشه کنی بی‌سوادی است و نباید اجازه دهیم که واجب التعلیم ها با خروج از پوشش آموزش و پرورش به جمع بی‌سوادان کشور اضافه شوند.

راه اندازی ۴۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی در سال جدید

مخبر دزفولی افزود: موضوع فناوری اطلاعات با رویکرد راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در آموزش و پرورش، تجهیز مدارس به کتابخانه، آزمایشگاه و… و همچنین توسعه کتب و نوشت افزارها با رویکرد فرهنگ ایرانی اسلامی و همچنین راه اندازی ۴۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دیگر برنامه های وزارت آموزش و پرورش درخصوص اجرایی کردن سند تحول در سال جدید بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر اجرایی شدن موارد فوق گفت: رئیس جمهور در جمع بندی موضوع بر بالا بردن سهم و نقش بخش خصوصی و غیر دولتی در آموزش و پرورش و ایجاد و تاسیس مدارس غیر دولتی تاکید کرد.

۸.۵ درصد دانش آموزان در مدارس غیردولتی درس می‌خوانند

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در حال حاضر ۸.۵ درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیردولتی درس می خوانند گفت: برنامه ریزی برای افزایش سهم بخش خصوصی در آموزش و پرورش در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید که این موضوع به وزارت آموزش و پرورش نیز به زودی ابلاغ خواهد شد.

مخبر دزفولی گفت: روش‌هایی درخصوص رویکرد مردمی شدن آموزش و پرورش پیشنهاد شد که برنامه تفصیلی آن پس از تدوین نهایی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حوزه مدارس با رعایت ضوابط و معیارهای آموزش و پرورش و پشتیبانی های این وزارتخانه تصمیم بسیار مهمی بود که در این جلسه به تصویب رسید و امیدواریم این مهم در این سال اجرایی شده و در سال های بعد نیز رشد و گسترش یابد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه ضمن عرض تبریک سال تحصیلی جدید به معلمان، اساتید دانشگاه، دانشجویان، دانش آموزان و اصحاب دانشگاه و فرهنگ کشور گفت: امیدواریم سال تحصیلی جدید سالی پر از نشاط و توام با تلاش و کوشش فراوان برای تولیدات گوناگون علمی و تخصصی و همچنین به منصه ظهور رساندن این تولیدات علمی در بخش های مختلف کشور باشد.

آموزش و پرورش بخش خصوصی پوشش جمهوری اسلامی ایران خانواده دانش آموزان رئیس جمهور شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهنگستان علوم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر