کد خبر: 211505 A

وزیر بهداشت:

دانشگاه منبع امید است و تغییر به شور و ایمان نیازمند است که دانشگاه منبع آن است. علاوه بر آن، مسیر عقلانیت از حوزه و دانشگاه می‌گذرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: گفتمان تدبیر و امید بیش از همه به دانشگاه تعلق دارد و افراط‌گری از دانشگاه دور است و به دانشگاه تعلق ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم آغاز به کار دانشگاه‌ها که صبح امروز با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: امیدوارم امسال به توسعه گفتمان تدبیر و امید منجر شود.

وی با بیان اینکه علم و جوانی دو پشتوانه‌ای هستند که دانشگاه با آنها باید پیشگامی خود را نشان دهد، اظهار داشت: ایمان به جهان بهتر، انسانی‌تر، عادلانه‌تر، عاقلانه‌تر و انسانی‌تر از جنس دغدغه‌های دانشگاه است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اتفاق ۲۴ خرداد با دانشگاه در ارتباط است، تصریح کرد: دانشگاه منبع امید است و تغییر به شور و ایمان نیازمند است که دانشگاه منبع آن است. علاوه بر آن، مسیر عقلانیت از حوزه و دانشگاه می‌گذرد. عقلانیت وقتی نهادینه می‌شود که دانشگاه افراد توانمند و عاقل‌تر تربیت کند.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: گفتمان تدبیر و امید بیش از همه به دانشگاه تعلق دارد و افراط‌گری از دانشگاه دور است و به دانشگاه تعلق ندارد.

بهداشت درمان و آموزش جهان دانشگاه تهران رئیس جمهور وزیر بهداشت امید دانشگاه افراط منبع تعلق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر