کد خبر: 216828 A

در همایش توسعه و عدالت آموزشی مطرح شد؛

مهمترین چالش‌ موجود در حوزه آموزش و پرورش پایین آمدن سطح اهداف اولیه و تنزل به مسائل پایین‌تر همچون تجهیز امکانات اولیه است.

رئیس نخستین همایش توسعه و عدالت آموزشی گفت: متاسفانه در حوزه آموزش و پرورش در وضعیت خوبی به سر نمی‌بریم و بررسی وضع موجود و سال‌های گذشته بیانگر این موضوع است که در حوزه آموزش و پرورش دچار عقب‌گرد شده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علینقی مشایخی در همایش توسعه و عدالت آموزشی افزود: آموزش و پرورش ایران از ابتدای انقلاب تاکنون جزو پایه‌ای ترین امور زیربنایی و ریل‌گذاری حوزه فرهنگ بوده است.

موسس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف در ادامه تصریح کرد: فقر امکانات، فقر محتوایی و بسیاری از کاستی‌ها در بدنه آموزش و پرورش وجود دارد که به منظور رسیدن به عدالت اقتصادی مطلوب باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

مشایخی در ادامه تاکید کرد: آموزش و پرورش قوی می‌تواند زمینه ساز توسعه مطلوب اقتصادی کشور با تربیت افراد آگاه و توانمندتر شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: آموزش و پرورش به سبب ماهیت و ویژگی‌های ذاتی خود صدای عملکردش دیرتر مشخص می‌شود و این موضوع می‌تواند موجب غفلت از وضعیت فعلی آن شود.

مشایخی ادامه داد: مهمترین چالش‌ موجود در حوزه آموزش و پرورش پایین آمدن سطح اهداف اولیه و تنزل به مسائل پایین‌تر همچون تجهیز امکانات اولیه است.

رئیس همایش در ادامه متذکر شد: ارزیابی و تحلیل از کارهای انجام شده و همچنین نتایج به دست آمده عمرانی، توسعه‌ای، آموزشی و… در حوزه آموزش و پرورش بسیار کم و در اصل ضعیف بوده است و این موضوع نیازمند توجهی ویژه است.

گفتنی است؛ نخستین همایش توسعه و عدالت آموزشی صبح امروز در سالن جابربن‌حیان دانشگاه شریف با حضور چهره‌های علمی، آموزشی و برخی از مدیران قوه مجریه و نمایندگان قوه مقننه آغاز به کار کرد که تا فردا ادامه دارد.

آموزش و پرورش استاد دانشگاه اقتصاد انقلاب ایران فقر توسعه همایش آموزشی عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر